Порошенко вручив митцям національні премії імені Шевченка

Президент України Петро Порошенко вручив митцям національні премії імені Тараса Шевченка 2017 року.

Порошенко вручив митцям національні премії імені Шевченка
10 Березня 2017 18:19Cуспільство,Культура,Статті

Згідно з указом президента премії отримали: режисер анімаційного кіно Степан Коваль – за мультиплікаційний цикл «Моя країна – Україна»; художник Микола Малишко – за проект «Лінія» (скульптура); композитор Богдана Фроляк – за музику на твори Тараса Шевченка симфонія-реквієм «Праведная душе…», хорова кантата «Цвіт», музичний твір «Присниться сон мені»; поет Іван Малкович – за книгу поезії «Подорожник з новими віршами». Про це пише УНІАН.

«Першим я мав приємність привітати мого давнього друга Івана Малковича, бо кожна книга Івана Малковича знаходить своїх вдячних читачів, є цікавою насправді і для літературних критиків. Представлена на здобуття премії збірка «Подорожник з новими віршами» заслуговує високої оцінки», – заявив Порошенко. Крім того, президент привітав з отриманням Шевченківської премії режисера анімаційного кіно Коваля. «Фільм «Йшов трамвай № 9» першим в історії національного кінематографа здобув перемогу на Берлінському кінофестивалі. А багатосерійний мультиплікаційний фільм-лауреат «Моя країна – Україна» викликає сильне, потужне почуття любові до України», – сказав глава держави. Також президент привітав з отриманням премії художника Малишка. «Скульптора і художника Миколу Малишка називають сучасним класиком. Ваша унікальна дерев’яна скульптура доводить, що мистецтво і є тим дзеркалом самопізнання, котрого потребує людина», – наголосив Порошенко. Крім того, президент відзначив лауреата Шевченківської премії композитора Фроляк. «Музична Шевченкіана збагатилася творами композитора зі Львова Богдани Фроляк. Ваші, пані Богдано, твори є новим глибоким осмисленням поезії Великого Кобзаря. І вони – справжнє явище в сучасній музиці», – сказав Порошенко.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.