Популярні серед туристів одеські катакомби заливають нечистотами, відео

Селяни зливають нечистоти у катакомби через відсутність нормальної каналізації.

Популярні серед туристів одеські катакомби заливають нечистотами, відео
20 Серпня 2016 21:46Cуспільство,Статті

Одеські катакомби, що претендують на потрапляння до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, затоплюють нечистоти. Каналізаційні врізки, що скидають відходи в підземелля, з’являються чи не кожен місяць. За підрахунками спеціалістів, зараз їх майже півтисячі, повідомляє «5 канал».

Ще кілька місяців тому одеські дігери водили сюди туристів та влаштовували змагання зі спортивного орієнтування в лабіринтах. Тепер же пройти тут майже неможливо через сморід і тонни нечистот, що зливають сюди мешканці села Нерубайське через самовільно вирізані труби.

Нерубайські катакомби претендують на потрапляння до списку ЮНЕСКО. Їхню окрему ділянку визнали найвідвідуванішим підземним об’єктом у світі, зазначається у сюжеті. Спелеологи твердять – якщо не ліквідувати усі врізки, про ЮНЕСКО можна забути.

Місцеві депутати кажуть, що селяни зливають нечистоти у катакомби через відсутність нормальної каналізації. А на її будівництво не вистачає коштів.

Село Нерубайське розташоване над системою підземних ходів. Затоплення тунелів нечистотами може спровокувати зсуви, кажуть екологи. А це вже — загроза для людських будинків.

Загальна довжина одеських катакомб становить понад 2 тисячі кілометрів. Яка частина лабіринту вже затоплена нечистотами, ніхто зараз не знає, адже дістатися до таких районів украй складно. І ситуація лише погіршується, кажуть екологи.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.