Нацбанк пообіцяв стабільний курс долара

Згідно зі світовою практикою, Нацбанк опублікував звіт про фінансову стабільність разом з інфляційним звітом, в яких прогнозує стабільність валютного ринку.

5509347
5 Липня 2016 13:36Cуспільство,Статті

Регулятор також хоче здешевити кредити і скасувати держгарантії за вкладами, повідомляє Gazeta.ua.

На думку аналітиків Нацбанку, найбільші економічні та фінансові проблеми України позаду. У найближчі півроку ситуація на фінансовому ринку буде стабільною. Інфляцію прогнозують 12% до кінця року. Ключовими зовнішніми ризиками для стабільності в звіті називають: можливість посилення агресії Росії і обмеження доступу на її ринок, різкі коливання цін на наш експорт і слабкий інтерес інвесторів до економік країн – сировинних експортерів.

Нацбанк очікує, що курс долара буде стабільним, якщо не буде не посилиться конфлікт на Донбасі і не буде значних погіршень умов зовнішньої торгівлі. Стабільність підтримають транші від МВФ та інших кредиторів, відсутність різкого зростання зарплат, пенсій і різких змін у фіскальній політиці.
Кредитування буде відновлюватися повільно через зниження доходів бізнесу. Вартість кредитів поступово знизиться через уповільнення інфляції.

Нацбанк рекомендує прийняти закони, для закриття проблемних і непрозорих банків, почати реформу малоефективних держбанків – Ощадбанку, Укрексімбанку, і в 2017 р продати Укргазбанк. Крім цього, в Нацбанку чекають, що Ощадбанк нарешті приєднається до Фонду гарантування вкладів. Зараз гроші вкладників гарантує держава.

Джерело: Gazeta.ua.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.