На Старосамбірщині в урочищі Саліна вшанували пам’ять жертв НКВС

У неділю, 3 липня, у м. Добромилі Старосамбірського району відбулися скорботні заходи зі вшанування пам’яті жертв НКВС.

d181d0b0d0bbid0bdd0b0_2013_017
4 Липня 2016 14:57Cуспільство,Статті

Розпочалися скорботні заходи на Ринковій площі міста Добромиля, біля приміщення колишньої тюрми НКВС, повідомляє ТРК Львів. Там за безневинно убієнними в’язнями Перемишля та навколишніх в’язниць, замордованих органами НКВС у червні 1941 року, відправили поминальну екуменічну панахиду.

«Сьогодні нас об’єднала молитва та пам’ять про невинно убієнних людей – жертв московсько-більшовицького режиму, – зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський. – Важливо, щоб ми не забували про ці жертви. Наша пам’ять дозволить їм жити вічно, а нам допоможе у боротьбі з агресором.  Адже й сьогодні ворожий режим зазіхає на нашу незалежність».

Після панахиди відбувся спільний піший похід зведених колон процесій християнських громад і учасників вшанування жертв комуністичного терору до урочища Саліна, покладання вінків та квітів до могил жертв НКВС, закатованих у Добромильській тюрмі. На «Верхній могилі» в урочищі Саліна відправили поминальну екуменічну панахиду за жертвами репресій, а на території «Нижньої могили» поклали квіти до пам’ятного знаку жертв НКВС. Після покладання відбулася поминальна екуменічна панахида.

Заходи завершилися Траурним Віче за участю свідків трагедії, представників органів виконавчої і представницької влади, органів місцевого самоврядування, громадсько-політичних організацій, представників громадськості, духовенства та хорових колективів.

Довідка:

Саліна – урочище, де знаходилися соляні шахти. Розташоване поблизу м. Добромиля Старосамбірського району Львівської області.

В кінці червня Добромильське НКВС, що діяло тут з 1939 року, поспішно замітало за собою сліди. В колишню соляну шахту, що розташована в урочищі Саліна (між містом Добромиль і селом Солянуватка) кати скидали тіла вбитих і замордованих, що вважалися злочинцями та ідеологічними ворогами.

Загалом у червні 1941 року на Саліні органи НКВС стратили близько 3600 осіб. Напередодні трагедії з Перемишля (Польща) сюди пригнали арештантів. Жертвами стали і в’язні інших тюрем Західної України.

Останні вбивства на Саліні відбулися в період з 22 по 26 червня 1941 року.

Джерело: ТРК Львів.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.