На Форумі видавців розповіли про домашнє насильство

В межах програми 23 Форуму Видавців у Львові відбувається тематичний форум «Жінки в темі», присвячений тематиці гендерної рівності та протидії насильству. Триватиме дійство до 18 вересня.

16 вересня у приміщенні «Львівської копальні кави» відбулась презентація книги «ПРОти НАСильства». Дана книга зібрала оповідання та розповіді відомих українських письменників, які відображають проблему домашнього насильства в українських сім'ях. Свої твори презентували такі автори, як Софія Андрухович, Арем Чапай та інші. Крім цього, як стверджують автори книги, у ній опубліковано також тексти юридичного змісту та коментарі психолога до кожної окремої оповіді. Зі слів організаторів, дана тема на превеликий жаль тільки починає висвітлюватись у дискусіях різного роду. Українське суспільство, а зокрема жіноцтво, яке, згідно досліджень, є найбільшою групою ризику, абсолютно не має жодних інстументів впливу на дану проблему. Жертви домашнього насильства частіше всього стають об'єктами знущань не тільки насильника, але і з боку всього навколишнього середовища, яке породжує страх публічності власних проблем. Більше того, в українському суспільстві насильство є нормою і передається із покоління в покоління, починаючи від фізичного покарання дітей. Не кожен із нас усвідомлює масштаби насильства вдома. Як розповів Артем Чапай, вони дуже великі. «Якось я три ночі їздив із патрулем міліції. Щоб ви розуміли, більшість викликів – насильство вдома», - каже письменник. До слова, автори книги зазначають, що мова йде не тільки про фізичну сторону насильства, але і про психологічну – цькування, образи, пригнічення особистості та інше. Зі слів організаторів, «ПРОти НАСильства» - має стати своєрідним підручником для тих, хто потребує допомоги і шукає вихід із складної ситуації. Примірники книги будуть роздаватись у центрах вторинної правової допомоги. Більше того, автори пообіцяли вільний доступ до книги у мережі Інтернет. Слід зауважити, що тема гендерної рівності, протидії дискримінації та насильству все більше стає об'єктом публічних обговорень. Зокрема, на Громадському радіо два рази в місяць присвячують мінімум 30 хвилин ефіру даній тематиці.
17 Вересня 2016 21:09Cуспільство,Культура,Статті

16 вересня у приміщенні «Львівської копальні кави» відбулась презентація книги «ПРОти НАСильства». Дана книга зібрала оповідання та розповіді відомих українських письменників, які відображають проблему домашнього насильства в українських сім’ях. Свої твори презентували такі автори, як Софія Андрухович, Арем Чапай та інші.

Крім цього, як стверджують автори книги, у ній опубліковано також тексти юридичного змісту та коментарі психолога до кожної окремої оповіді.

Зі слів організаторів, дана тема на превеликий жаль тільки починає висвітлюватись у дискусіях різного роду. Українське суспільство, а зокрема жіноцтво, яке, згідно досліджень, є найбільшою групою ризику, абсолютно не має жодних інстументів впливу на дану проблему. Жертви домашнього насильства частіше всього стають об’єктами знущань не тільки насильника, але і з боку всього навколишнього середовища, яке породжує страх публічності власних проблем. Більше того, в українському суспільстві насильство є нормою і передається із покоління в покоління, починаючи від фізичного покарання дітей.

Не кожен із нас усвідомлює масштаби насильства вдома. Як розповів Артем Чапай, вони дуже великі.

«Якось я три ночі їздив із патрулем міліції. Щоб ви розуміли, більшість викликів – насильство вдома», – каже письменник.

До слова, автори книги зазначають, що мова йде не тільки про фізичну сторону насильства, але і про психологічну – цькування, образи, пригнічення особистості та інше.

Зі слів організаторів, «ПРОти НАСильства» – має стати своєрідним підручником для тих, хто потребує допомоги і шукає вихід із складної ситуації. Примірники книги будуть роздаватись у центрах вторинної правової допомоги. Більше того, автори пообіцяли вільний доступ до книги у мережі Інтернет.

Слід зауважити, що тема гендерної рівності, протидії дискримінації та насильству все більше стає об’єктом публічних обговорень. Зокрема, на Громадському радіо два рази в місяць присвячують мінімум 30 хвилин ефіру даній тематиці.

Катя Бенюк,

спеціально для Прометея.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.