Марш рівності в Одесі зібрав в одному місці ЛГБТ, патріотів та прихильників антимайдану

В Одесі пройшов Марш рівності.

Марш рівності в Одесі зібрав в одному місці ЛГБТ, патріотів та прихильників антимайдану
13 Серпня 2017 20:54Cуспільство,Статті

Сьогодні вдень на Приморському бульварі в Одесі пройшов Марш Рівності – ключовий захід форуму представників ЛГБТ-спільноти «Одеса-Прайд». За повідомленням «Думської», з самого ранку бульвар був оточений поліцією. За словами начальника ГУНП Дмитра Головіна, правопорядок забезпечувало понад 500 полісменів. Про це пише Главком.

Учасників Маршу рівності привезли на спеціальних автобусах. До слова, на відміну від минулого року, коли транспорт надала мерія, в цьому учасники Одеса-Прайд шукали його самостійно.

«Потенціал Одеси – це, в першу чергу, туризм, а також середній і дрібний бізнес, – розповіли організатори Прайду. – І ми не віримо в те, що місто може процвітати, коли деякі соціальні групи, неважливо, пов’язано це з сексуальною орієнтацією або з гендерною ідентичністю, не відчувають себе в безпеці. Така ж ситуація може бути застосована до багатьох соціальних і етнічних груп».

У марші взяли участь більше 140 людей. Підтримати одеситів приїхали представники ЛГБТ-руху з Харкова, Житомира, Києва, Львова, Кишинева. Були навіть люди з Мюнхена.

Сформувавши колону, учасники маршу вирушили за маршрутом, оточені двома рядами поліцейських їх нацгвардейцев. Однак досягти кінцевої точки – одеської мерії – їм не вдалося. Біля Дюка шлях їм перегородили активісти патріотичних організацій на чолі з Дем’яном Ганулом. Поліцейські вишикувалися кордоном, розділивши опонентів. Сторони почали обмінюватися кричалками.

«Патріоти» кричали: «Пі..си», «Україна понад усе» і «Голуб’ятню геть». У відповідь представники ЛГБТ скандували: «Слава Україні, гідності – слава», «Одеса без гомофобії».

До «патріотів» приєдналися і прихильники антимайдану. Вони кричали: «Одеса без пид … ів, Одеса – місто герой».

У підсумку начальник ГУНП попросив учасників маршу завершити його біля Дюка. Учасників маршу під охороною нацгвардійців вивезли на автобусах.

«Задля забезпечення безпеки туристів, гостей міста і дітей, які сьогодні дивляться концерт на Думській площі, ми вирішили змінити маршрут», – прокоментував він.

Була затримана всього одна людина. Ним виявився журналіст телеканалу «Репортер» Костянтин Гречаний. Йому інкримінують 173 статтю Кодексу про адмінправопорушення – «дрібне хуліганство». Нібито він ображав учасників маршу.

У свою чергу журналіст розповів «Думській» наступне. За його словами, він був на марші не як журналіст, а як звичайний глядач. Нібито представник ЛГБТ в грубій формі почав вимагати у нього посвідчення, а після відмови викликав представника Нацгвардії, який вивів Костянтина. Після цього Гречаний, дійсно, в серцях крикнув нецензурне слово.

Головін пообіцяв надати правову оцінку діям усіх учасників сьогоднішніх подій.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.