“Беркутівці” змінили свої свідчення у справі розстрілів на Майдані

Під час розгляду справи 5 екс-беркутівців, яких звинувачують у розстрілі людей на Майдані, з’явилися нові докази. Як наслідок, підсудні раптово змінили свої свідчення. Про це пише «5 канал».

9b81b0d3f3e3
14 Вересня 2016 19:34Кримінал

Як відомо, у  Святошинському суді триває розгляд справи екс-беркутівців, яким закидають масові розстріли активістів на вулиці Інститутській у лютому 2014 року.

Сьогодні розглядали епізоди, пов’язані із двома Героями Небесної Сотні. Одного з активістів, Володимира Мельничука, застрелили біля Жовтневого палацу близько 17 години. Тоді активне протистояння між «майданівцями» та силовиками вже завершилося.

На судовому засіданні всьоме переглядали один і той же фрагмент відео. На ньому снайпер розстрілює беззбройного і беззахисного киянина Володимира Мельничука на очах у активістів та його дружини, Марії. За даними експертизи, в чоловіка стріляли з автоматів Калашникова. Шансів вижити у чоловіка не було.

«Поранення виникло від дії кулі  внаслідок вогнепального пострілу. Можна припустити, що розмір кулі становив 0,8 – 0,9 сантиметрів. Ознак пострілу з близької дистанції не виявлено», – зазначає суддя Сергій Дячук.

Обвинувачені, натомість, стверджують, що стріляли невідомі з готелю «Україна». Втім цього разу обвинувачення має ще одне, не оприлюднене досі відео. Його фіксували камери відеоспостереження встановленні на будівлі в Національному банку. Після його демонстрації беркутівці вже не наполягають на пострілах з готелю «Україна», а лише стверджують, що з-за бетонних барикад стріляли й інші спецпризначенці.

Як стало відомо, попри спротив беркутівців, суд задовольнив клопотання захисту, який просив встановити точний час останньої у житті Мельничука розмови. Перед смертю він говорив із матір’ю.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.