Імпортні авто в Україні суттєво подешевшають

У ВРУ готують новий законопроект.

1451260983_tterootg_gs
23 Червня 2016 17:08Cуспільство,Статті

У Верховній Раді на підході новий законопроект, який спрощує ввезення імпортних автомобілів в Україну.

Про це повідомила консалтингова компанія AUTO-Consulting з посиланням на члена Комітету ВР з питань податкової і митної політики Роберта Горвата, який є автором законопроекту щодо зниження акцизів №3251, передає Експрес.  За словами депутата, новий законопроект дозволить легалізацію автомобілів, які старше 2010 року випуску, але вже ввезені в Україну. Йдеться про тимчасове ввезення автомобіля в країну. Зазначається, що таких автомобілів в країні близько 500 тис. Горват також повідомив, що у разі прийняття законопроекту, легалізовані будуть автомобілі, стандарти яких нижче Євро-5. Як наслідок, власник отримає можливість за 40% від вартості іноземного автомобіля поставити його на українські номери за ставками законопроекту №3251.

«З прийняттям нового законопроекту за рік можна буде ввести близько півмільйона машин», – пояснює Говарт. За його словами, щоб не було напливу й хаосу на митниці, в законі буде умова – машина повинна проїздити півроку-рік по Україні. «Велика частина машин, які з іноземною реєстрацією їздили у нас 2-4 роки відразу поставлять на українські номери», – говорить депутат. Як стало відомо, у разі прийняття закону, ввезені автомобілі знизять вартість на авто в країні. «Автомобілі стандарту Євро-4, Євро-3 взагалі подешевшають до $1,5-2 тис», – упевнений Говарт. Відтак, це створить серйозну конкуренцію нових машин, які продаються у нас в автосалонах за завищеними цінами.

Разом з тим, старший аналітик ІК «Арт Капітал» Олексій Андрейченко вважає, що законопроект радше має політичну вагу, оскільки виявиться популярним у населення. За його словами, закон має певну ціну у вигляді недоотриманих доходів до бюджету від акцизів і мита. Крім того, Андрейченко зазначив, що «цей законопроект буде кроком назад з точки зору екології, розвитку автопрому і продажів нових автомобілів».

Джерело: Експрес.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.