ГПУ викрила масштабні махінації у банку «Фінанси та кредит»

Внаслідок махінацій з України було незаконно виведено більше одного мільярда гривень через офшори.

ГПУ викрила масштабні махінації у банку «Фінанси та кредит»
28 Жовтня 2016 10:17Cуспільство,Кримінал,Статті

Генеральна прокуратура викрила фінансову оборудку службових осіб банку «Фінанси та Кредит», повідомляє Главком.

За словами речниці генпрокурора Лариси Сарган, внаслідок махінацій з України було незаконно виведено більше одного мільярда гривень через офшори.

Як уточнив генпрокурор Юрій Луценко, одному з учасників злочинної групи, екс-помічникові депутата Жеваго Олександру Демченку, повідомили про підозру за ч. 5 ст. 191 КК України. Йому загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Поки йому суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання та призначив заставу у сумі 41 млн. 340 тис. грн.

За словами генпрокурора, службові особи банку «Фінанси та Кредит», у змові з іншими особами «уклали договір поруки із нерезидентом України (одним з банків, що знаходиться в Австрії) та перерахували на кореспондентські рахунки цієї установи 53 763 344, 55 доларів США, що призначались як гарантії з боку Українського банка-поручителя ризикової діяльності офшорної компанії, зареєстрованої на Кіпрі».

У ГПУ пояснили, що через удавані фінансові оборудки та невідображення їх у фінансовій звітності банку, кошти було втрачено, а банк та його вкладники зазнали збитків в особливо великих розмірах.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.