Експерт назвав нереалістичним прогноз НБУ щодо темпів зростання ВВП

Прогноз НБУ щодо темпів зростання ВВП на 1,1% на кінець 2016 року виглядає нереалістичним. В кількох важливих секторах у першому півріччі відбулося падіння. Тому нема жодних підстав для росту.

Експерт назвав нереалістичним прогноз НБУ щодо темпів зростання ВВП
1 Серпня 2016 14:44Cуспільство,Статті

Таку думку висловив економічний експерт Андрій Новак, пише 24tv.ua. «За підсумками першого півріччя зафіксований практично нульовий зріст ВВП – 0,1%. В червні зафіксоване падіння промислового виробництва майже на 4% в порівнянні з попереднім місяцем. В першому півріччі зафіксоване падіння в тому секторі, де навіть в кризові роки був ріст – аграрному, який у порівнянні з першим півріччям 2015 року склав мінус 0,3%», – зазначив він.

За словами експерта, щоб на кінець року зріст був 1,1%, треба серйозний поштовх для економічного розвитку. Але для цього треба було щось змінити в економічній системі. «Але змін ніяких немає. Тому вийти на ріст 1,1%, як прогнозує НБУ, при таких даних і тенденціях, нереально», – підкреслив Новак. Як зауважив експерт, було б добре, щоб ріст ВВП на кінець року склав 0,1-0,5%,. Це ще буде хороший результат. Адже в 2016 році українська економіка нарешті досягнула дна, а з нього вихід тільки нагору.

«Економіка будь-якої країни розвивається по синусоїді. Чотири роки Україна рухалася вниз, починаючи з середини 2012 року. Якби не війна на сході України, то дна ми досягли б у 2014 році. Тому через природній економічний цикл може початися зріст. Інше питання, якими темпами», – відзначив він. За словами Андрія Новака, при нинішній низькій економічній базі ріст ВВП на 0,1-1,1%, чи навіть 2-3%, українці, на жаль, не відчують. Щоб відчути зріст економіки, темпи повинні бути понад 5% щороку.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.