Більше половини опалювального газу втрачається, – міністр

З 18,6 мільярда кубометрів газу, що поставляється на потреби житлово-комунальних господарств, 2,4 втрачають в системі теплопостачання і ще 9 – безпосередньо в будинках.

Більше половини опалювального газу втрачається, – міністр
22 Січня 2017 20:50Cуспільство,Статті

Для того, щоб досягти комфортної температури в квартирах українців досить 8 млрд кубометрів газу в рік. Однак через неякісні теплосистеми втрачається близько 60% палива, повідомляє Страйк.

Про це розповів віце-прем’єр-міністр України, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

За його словами, з 18,6 мільярда кубометрів газу за призначенням – на опалення квартир – доходить тільки 7,2 мільярда кубометрів. Тобто, в загальному українці втрачають більше 60% газу, вартість якого все одно оплачують.

«Для ефективного проведення опалення в житловому секторі та щоб досягти комфортної 20-градусної температури, досить 8 млрд кубів газу. Однак, якщо подивитися на Польщу, Австрію чи Німеччину, щоб досягти такого ефекту, вони здійснювали відповідні капіталовкладення протягом семи або навіть п’ятнадцяти років », – повідомив Зубко.

Він також додав, що в даний час у багатьох містах України впроваджується багато проектів, за допомогою яких вдається зменшити споживання газу до 75% за рахунок термосанації будинків. Серед міст, де впроваджуються енергоефективні заходи, міністр назвав Львів, Луцьк, Суми, Рівне, Дніпро, Одесу.

Нагадаємо, термомодернізація житла коштуватиме Україні € 30-40 млрд, а модернізація підприємств, які є постачальниками тепла – ще дорожче.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.