У Львові для собаки на протезах шукають господаря

У Львові волонтери шукають господаря для собаки із протезом. Активістам чотирилапого привезли з обрізаними кінцівками. Зоозахисники виходили тварину і навіть зробили для неї штучні «лапи». Тепер собаці потрібен догляд і товариш.

pesyk_1374608634
25 Червня 2016 12:38Новини,Статті

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

Свого чотирилапого вихованця волонтери назвали Філософом – за розумні очі. Поранений собака прибився до людей. Ті відвезли його активістам, з надією, що тварину вдасться врятувати.

«Оглянувши рани, лікарі сказали, що все ж таки це зробили люди. Він був весь у кліщах, мав піроплазмоз. Він не міг почухатися, бо весь у ранах, дуже худий. Це був жах», – пригадує волонтер Наталія Кузнецова.

Кінцівок у тварини взагалі не було. Ветеринари з’ясували, що собаці їх обрубали. Спершу чотирилапого помили, відгодували і прооперували. Але щоб повністю повернути Філософа до життя, йому знадобився протез. В Україні виготовити штучні лапи недешево, тож волонтери повезли собаку до Польщі.

«Там дуже дбали, щоб йому було зручно. Дали нам різні види кріплень – м’якші і жорсткіші. Для Філософа робили спеціальну основу, бо він не може собі допомогти задніми лапками», – каже волонтер Ольга Колісніченко.

Тепер Філософ вчиться заново ходити. Волонтери кажуть, що у нього велике бажання жити і тепер тварину чекає реабілітація.

«Відтепер він – звичайний собака. Йому треба пояснити, що він може жити точно так само, як живуть всі інші пси, тільки на протезах. А якщо будуть постійно говорити «тобі зле», він не зможе одужати», – наголошує кінолог Володимир Вань.

А ще Філософу потрібні і чотирилапі друзі, на яких він зможе рівнятися. Кінолог каже, що собаки мають бути дрібних порід і значно слабші, аби поранений пес відчував себе сильнішим. Та найголовніше те, що скалічений собака потребує господаря.

Як йдеться у групі «Милосердя», Філософу наразі потрібна допомога у реабілітації. Для цього просять зголоситися охочих регулярно гуляти та бавитися з песиком. Люди, які хочуть допомогти, можуть звертатися за телефоном 063 477 26 47.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.