Вихід російських астронавтів у космос можуть перенести: немає скафандрів

Єдиний запланований на 2017 рік вихід російських астронавтів у відкритий космос можуть перенести через втрату скафандра нового покоління «Орлан-МКС» в результаті аварії вантажного корабля «Прогрес МС-04».

Вихід російських астронавтів у космос можуть перенести: немає скафандрів
18 Січня 2017 10:41Спорт,Статті

Про це повідомив ТАСС виконавчий директор Роскосмосу з пілотованих космічних програм Сергій Крикальов.

«Поки (один намічений на цей рік вихід у відкритий космос) залишається, але він планувався в тому числі для випробування нових скафандрів, а один зі скафандрів не доставлений. Через те, що частину обладнання ми втратили, зараз переглянуть програму виходів», – сказав Крикальов.

За його словами, немає термінової необхідності в тому, щоб провести вихід у відкритий космос цього року.

До моменту доставки двох скафандрів програма виходу у відкритий космос стане зрозуміла, вважає Крикальов. Перший скафандр планується відправити на кораблі «Прогрес МС-05», який стартує наприкінці лютого, другий – на одній із наступних вантажівок. Співрозмовник агентства уточнив, що на станції знаходяться скафандри «Орлан-МК» попереднього покоління, в яких космонавти можуть вийти у відкритий космос, якщо виникне така необхідність.

Вантажний корабель «Прогрес МС-04», запущений 1 грудня з космодрому Байконур за допомогою ракети-носія «Союз-У», був втрачений на 382-й секунді польоту на висоті 190 км над Тувою, більшість його уламків згоріли у щільних шарах атмосфери. Корабель віз на станцію 2,5 тонни вантажів.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.