Ротань проти Мессі, або Суддівство як метод забезпечення результату

Два однакових моменти - два різних рішення арбітра.

Ротань проти Мессі, або Суддівство як метод забезпечення результату
28 Жовтня 2016 14:06Спорт,Статті

У дев’ятому турі чемпіонату Іспанії «Барселона» здобула над «Валенсією» важку перемогу, яка супроводжувалася суддівським скандалом, пише UA-Football. Зі стану «Валенсії» лунали промови про несправедливість. Мовляв, арбітр в першому таймі міг вилучити, але не вилучив Серхіо Бускетса, міг призначити, але не призначив пенальті за начебто-то фол Самюеля Юмтіті проти Родріго. Та найбільше «летючих мишей» і їхню потужну армію вболівальників обурив перший гол каталонців у ворота Дієго Алвеса. Гол начебто з офсайду.

Мессі, отримавши м’яча від Ракітіча, пробив з меж штрафного майданчика. Луїс Суарес при цьому перебував в офсайді перед воротами “Валенсії». Втім, нападник до м’яча не доторкнувся, а, підскочивши, пропустив його під ногами. Арбітр вказав на центр поля.

 

 

Луїс Суарес дійсно перекривав огляд голкіперові і в таких випадках дійсно прийнято фіксувати положення «поза грою». Власне, після матчу «лояльна» до «Барселони» іспанська преса не звинувачувала Ундіано Мальєнко, але зі стану «Валенсії» продовжували звучати нотки невдоволення. І ось майже через тиждень після поєдинку своє слово сказав й Технічний комітет арбітрів Іспанії.

У відповідності до його висновків, гол Ліонеля Мессі варто вважати справедливим, а дії арбітра Ундіано Мальєнко – правильними. Експерти визначили, що Луїс Суарес до м’яча не доторкнувся і перебував на достатній відстані від воріт, аби не заважати воротареві.

 

***

А зараз – епізод з матчу збірних команд України та Косова. Євген Коноплянка з флангу відпасував м’яча Ротаневі під удар. Руслан з-за меж штрафного майданчика пробив верхом, забив, але арбітр гол скасував, просигналізувавши про офсайд. Перед воротами косоварів в положенні «поза грою» перебували Коваленко та Ярмоленко.

Андрій взагалі участі у епізоді не брав і огляд воротареві не перекривав, оскільки знаходився збоку. Віктор Коваленко від м’яча зігнувся, але поле огляду воротареві звужував. За підсумками цього епізоду арбітра матчу Кевіна Блома експерт Мирослав Ступар виправдав. Не було нарікань і з боку вболівальників, футболістів та журналістів.

 

 

Чим відрізняються епізоди? Мессі пробивав з меж штрафного майданчика, Ротань – з-за його меж. Тобто, на удар аргентинця, зважаючи на меншу відстань, яку пролетів м’яч, зреагувати було складніше. Мессі пробив низом – Суарес підскочив; Ротань послав м’яча верхом – Коваленко зігнувся. Тут вплив футболістів, які ухилялися від снаряду, однаковий. Нарешті, сила удару. Ротань пробив сильніше, аніж Мессі, але «недостатню» силу удару аргентинця компенсує менша відстань, з якої був завданий удар.

Тобто, в дуже подібних епізодах – абсолютно протилежні рішення арбітрів. І абсолютно протилежні висновки тих, хто роботу арбітрів оцінює. Входить, що правила футболу визначає не регламент, норми, чи статути, а окремі люди, їхня оцінка того чи іншого епізоду.

І ще один висновок з цієї ситуації: ми зі своїми суддівськими проблемами – не єдині в Європі. Навіть в топ-чемпіонатах правила трактують “на користь сильніших”.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.