Proton повернеться до ралі у 2018-му

Автомобільний виробник Proton оголосив про намір повернутися до WRC з машиною на базі Iriz, побудованій для ралійного класу R5.

Proton повернеться до ралі у 2018-му
19 Травня 2017 18:31Спорт,Статті

Будівництвом Iriz R5 займається британська фірма MEM, розташована у Дербіширі (Англія). Першу презентацію автомобіля проведуть наступного місяця на традиційному Фестивалі швидкості у Гудвуді.

Компанія Кріса Меллорса MEM також розвивала попередній ралійний проект Proton на базі моделі Satria: машина класу S2000 була на подіумі етапів Intercontinental Rally Challenge, перемагала у своєму заліку у WRC та здобувала титул в Азійсько-Тихоокеанському чемпіонаті.

«Ми почали розмірковувати над цим із Proton ще минулого року. Одразу ж були вражені тим, що мали зі звичайною машиною – розміри та форми Iriz ідеально підходять для ралі», – сказав Меллорс.

«Все було із цим гаразд: загальна довжина машини менша, ніж у Satria, але при цьому більша колісна база; кріплення амортизаторів у правильних місцях; попереду автомобіля є все для гарного охолодження.

У нас є чудова колісна база, у яку можна помістити багато інгредієнтів. Двигун також чудовий – легкий та потужний. Це мотор від Mitsubishi Lancer Evo X, зменшений до об’єму 1600 куб. см – а процес розробки зробить його це більш потужнішим.

Але у нас є не лише чудовий двигун, а й трансмісія Xtrac, амортизатори Reiger, гальма Brembo та електроніка від Cosworth.

У нас є все для чудового продукту – ми зберемо все разом, щоб у підсумку вийшла гарна машина R5».

MEM налаштована розпочати виступи у заліку WRC2 чемпіонату світу та Азійсько-Тихоокеанському чемпіонаті.

Попередня програма Proton у ралі завершилася, коли автовиробник припинив виробництво Satria.

«Proton ніколи не втрачав інтересу та жаги до виступу в ралі, – сказав Меллорс. – Ми були відсутні лише тому, бо у нас не було машини.

Proton дійсно вражений тим, що ми робимо. У нас попереду ще багато роботи та тестів. ми маємо амбіційну мету дебютувати у Гудвуді, але ми повинні впоратися».

Автомобіль Iriz R5, який буде доступний з правим та лівим кермом, має отримати омологацію 1 січня 2018 року.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.