Наскільки безпечні стадіони Німеччини?

Директор кельнського стадіону, де нещодавно проходив ЧС з хокею, розповів про те, які заходи вживаються в Німеччині в зв'язку із загрозою терактів.

Наскільки безпечні стадіони Німеччини?
25 Травня 2017 10:10Спорт,Статті

Після теракту в Манчестері кожен, хто хоча б іноді відвідує культурні заходи, в черговий раз замислився: а наскільки безпечно сьогодні ходити на стадіони, в театри, концертні зали або в кіно?

Кельнський стадіон Lanxess Arena, де нещодавно проходили ігри ЧС з хокею з шайбою, вміщує до 20 тисяч відвідувачів, і проходять тут не тільки спортивні заходи. Перед публікою на цьому майданчику виступають зірки поп-музики, письменники-сатирики, оперні діви і навіть політики. Про те, які заходи вживає служба безпеки стадіону в зв’язку з загрозою проведення терактів, в інтерв’ю DW розповів директор Lanxess Arena Штефан Льохер (Stefan Löcher).

DW: Які почуття охопили вас після терактів у Манчестері? Наскільки спокійно ви спите вночі, будучи шефом найбільшого багатофункціонального стадіону Німеччині?

Штефан Льохер: Я в шоці. Аріана Гранде раніше вже виступала на нашому стадіоні. Її основна публіка – підлітки, зовсім молоді люди, і той факт, що саме вони можуть стати жертвами терористів, особливо лякає. Ніхто сьогодні не в змозі забезпечити безпеку на 100 відсотків. Але ми робимо все можливе, працюємо разом з поліцією.

Що за останні пару років було зроблено вами в плані забезпечення безпеки людей на стадіоні?

При вході на стадіон стоять турнікети, що уповільнюють потік і дають нам можливість краще контролювати ситуацію. Досконально проконтролювати кожного глядача ми не можемо, але вибірковий контроль теж цілком ефективний. Залежно від заходу, від того, наскільки велика потенційна загроза, ми можемо перевірити більше народу, ніж в звичайний день чи вечір. Іноді ми перевіряємо абсолютно всіх, попереджаючи публіку про те, що варто приходити заздалегідь. Ми контролюємо сумки – завжди, на 100 відсотків. Входити на територію стадіону з сумками, що перевищують допустимий розмір (формат А4), заборонено.

За лаштунками ми теж посилили контроль. І якщо раніше вся увага була зосереджена на забезпеченні безпеки і комфорту артистів, то сьогодні ми контролюємо ситуацію в цілому, щоб ніхто не проник на стадіон через службові входи.

Як ви забезпечували безпеку під час недавнього ЧС з хокею?

Було більше поліції, причому як ззовні, так і всередині. Крім того, на весь час проведення чемпіонату ми задіяли собак-шукачів. Це дуже ефективний спосіб, коли потрібно швидко виявити сумнівний предмет, що потенційно представляє небезпеку.

А як бути з простором навколо стадіону?

І тут ми знову маємо справу з ситуацією, коли 100-відсоткову безпеку ніхто гарантувати не може. Як визначити, яку площу в тому чи іншому випадку потрібно взяти під особливий контроль? Після концерту стадіон одночасно залишає кілька тисяч осіб. Натовп рухається в різні боки. Проконтролювати всіх просто не видається можливим.

Чи існують якісь стандарти або правила, загальні для всіх стадіонів Німеччини? І як щодо обміну досвідом з колегами?

Так, ми регулярно обговорюємо з колегами ті чи інші питання. І саме цей обмін досвідом призвів до того, що деякі заходи практично вже стали правилом для всіх. Деякі стадіони вже набагато далі нас просунулися в тому, що стосується використання металошукачів. Це те, чим ми в Кельні маємо намір зайнятися: знайти той варіант, який буде прийнятний для нас і який забезпечить більшу надійність з технічної точки зору.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.