Львівський «Сокіл» виграв перший матч за «бронзу» Чемпіонату України-2016 з регбі

Регбісти львівського «Сокола» зіграли перший матч за «бронзу» Чемпіонату України 2016 року проти «Поділля» з Хмельницького. Гра на полі стадіону Юність» міста Лева завершилася перемогою «соколів» з рахунком 22:18.

25 Жовтня 2016 16:35Спорт,Статті

Матч-відповідь відбудеться у суботу, 29 жовтня в Хмельницькому, на стадіоні «Поділля». Початок – о 14:00, повідомляє ZIK.

Гра на полі стадіону «Юність», що знаходиться у Львові, в парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького в прохолодну осінню погоду розпочалася з атак господарів і вже на 3-й хвилині Павло Чеховський, завершуючи зусилля партнерів, заніс «диню» у залікове поле гостей. Вдало виконав реалізацію й Мартин Грищенко. Тож дебют матчу за підопічними Юрія Грабовського – 7:0.

Регбісти з Хмельницького, дозволивши супернику виконати швидкий занос, психологічно не зламалися і не дали львів’янам розвинути свій стартовий успіх. А на 14-й хвилині навіть зуміли відкрити лік своїм ігровим очкам. Тюріков влучно виконав штрафний і скоротив відставання в рахунку до чотирьох пунктів – 7:3. Однак вже за п’ять хвилин «соколи» зусиллями ветерана команди Глинки вдруге виконали спробу, взявши штурмом «місто» дружини Сергія Янчия, який водночас є гравцем, капітаном та головним тренером «Поділля». Щоправда, реалізація спроби вийшла не надто вдалою і рахунок став 12:3, а могло бути 14:3.

Майже безперервні атаки «Сокола» продовжувалися приблизно до 30-ої хвилини. А от далі гра вирівнялася. І тут слід сказати, що команда з Хмельницького приїхала до Львова, значно підсиливши свій склад у порівнянні з тим, який грав за «Поділля» упродовж усього сезону. Скориставшись проріхами в Регламенті, який дозволяє на вирішальні матчі дозаявляти гравців з команд, які за підсумками попереднього етапу чемпіонату в зонах не пробилися до шістки учасників Суперліги, хмельничани підсилилися майже десятком гравців не лише з вітчизняних клубів, а й з чемпіонату Росії. Водночас «Сокіл» дозаявив лише трьох своїх вихованців, які виступають у чемпіонаті Польщі.

Та повернемося на поле. Провівши ряд замін, на 31-й хвилині «Поділля», скориставшись позиційною помилкою задньої лінії «Сокола», організувало перший занос в матчі – спробу виконав Березанський. З реалізаціє однак не склалося, тож на екваторі матчу рахунок був 12:8 на користь галицьких «соколів».

Трохи перепочивши в перерві, господарі уже на 5-й хвилині другого тайму, або на 45-й хвилині матчу, втретє виконали занос. Цього разу «диню» у залікову зону приземлив Мартин Грищенко, а Олександр Часовських при реалізації спроби усе виконав з ювелірною точністю – 19:8.

За десять хвилин гості, як і в першому таймі, на спробу з реалізацією господарів відповіли влучним пострілом зі штрафного у виконанні Тюрікова 19:8.

У подальшому гра була рівною. Кожна з команд намагалася збільшити кількість своїх набраних ігрових балів, але оборона опонента діяла краще. І тільки на 73-й хвилині Остап Грищенко після низки невдалих спроб партнерів продемонстрував, що у «Соколі» також є кому влучно бити зі штрафних, довівши перевагу своєї команди до 11 пунктів.

Однак рахунок 22:11 протримався не довго – менше п’яти хвилин. «Поділля», гравці якого через зазначені причини в кінцівці матчу виглядали дещо свіжіше, провело дві швидкі атаки флангами. Перший прорив, по правій бровці, для господарів завершився стовідсотковим везінням – гості в ситуації, коли двоє їхніх гравців атаки виходили на одного захисника суперника, примудрилися випустити «диню» за бокову лінію. Але другого подібного «подарунка» львів’яни від хмельничан не дочекалися. Прорив по лівому флангу завершився тим, що Березанський вдруге у грі зробив занос, а Олексій Лещенко з доволі гострого кута поцілив у ціль при реалізації. Рахунок 22:18 до фінального свистка столичного арбітра Валерія Максюка, який дуже впевнено і кваліфіковано відсудив гру, залишився незмінним.

Додамо, що матч-відповідь в Хмельницькому відбудеться у суботу, 29 жовтня. Гра на стадіоні «Поділля» розпочнеться о 14:00. Господарям треба перемагати з перевагою не менше, ніж у п’ять залікових балів. Гостей влаштує навіть поразка, але з різницею не більше, ніж у три пункти. Для регбі це означає, що шанси на «бронзу» у команд практично рівні – 50 на 50.