Звільнено лише 10% суддів, які знущалися з майданівців

Думаю, сьогоднішні кілька годин у Верховній Раді є передвісником того, що нас чекає в найближчі кілька років.

Звільнено лише 10% суддів, які знущалися з майданівців
30 Вересня 2016 16:03Політика,Статті,Україна

Хочете дізнатися, що буде? Проаналізуйте, як обраний після перемоги Євромайдану Парламент звільняв суддів, що освячували терор майданівців.

Придивіться і Ви побачите не тільки відкритих ворогів з Партії регіонів. З ними давно все ясно, але осягніть, як з ними разом старанно працювали десятки тих, хто начебто теж за Майдан, хто на ньому навіть був, але по факту вчора всіма силами оберігав тітушок в мантіях.

Це найстрашніше – симулякри в нашій політиці, і не лише політиці. Часто ж треба просто нічого не робити, аби зло перемогло. І сьогодні не один фальшивий представник людей тихесенько не прийшов на засідання, вчасно вийшов за кавою або в туалет (мама як ми терпіли ці кілька годин:))) і – результату не було і не було.

З іншого боку, всі побачили як через ганьбу, через сотню невдалих і результативних спроб врешті-решт у Парламенту вийшло. І головним фактором стали Ви – легитимні господарі України, які вимогливо слідкували за голосуваннями і саботажем своїх справжніх або удаваних представників.

Насправді вийшло дуже мало і дуже криво. Сьогодні ми звільнили менше 10% суддів, що арештовували, давали санкції на прослуховування або забороняли нам збиратися на майданах в ту величну зиму 2013/2014. Інші далі в мантіях і, боюся, нам ще не один рік мучитися, щоб їх позбутися.

Але я згадую їхні кам’яні обличчя у пошарпаних районих чи дорого відремонтованому апеляційному суді Києва. Коли вони, вдягнувші ці мантії кольору смерті чи піджаків 90-их, без жодного вагання топталися по законах, відправляючи переважно незнайомих, але таких рідних нам людей у промерзлу Лук’янівку.

Втеча Януковича виявилася тільки першим нашим кроком від прірви. Пам’ятаю велику радість, коли навесні 2014 року ми змусили ще той, з більшістю Януковича і переважно удаваною йому опозицією Парламент ухвалити перший люстраційний закон. Перший закон, який Парламент змусило прийняти суспільство. Сьогоднішні звільнення, до речі, були на виконання цього закону, при розробці якого разом з Павло Петренко я познайомився і, сподіваюся, назавжди подружився з Tetiana Kozachenko. Юридично вчора відбулася люстрація суддів.

Пам’ятаю, як радість змінилася суцільним обманом і саботажем. Як непросто ми з Тетяна Чорновол вибирали адвокатів, щоб вони ретельно, юридично бездоганно, але при цьому на волонтерських засадах довели факти порушення присяги в створеній законом спеціальній комісії. Як цю комісію з Marina Solovyeva та Петр Варишко у складі ненавидила Вища рада юстиції, де їй доручили працювати. Як ця начебто нова, вже постмайданівська рада навмисно не збиралася, щоб не затверджувати висновки про порушення присяги цими тітушками в мантіях. Як я потім з Леонід Ємець місяцями просив спочатку Гройсман, Владимир Борисович, а потім Андрій Парубій винести на голосування вже нової Ради хоча б звільнення Татькова – голови Вищого господарського суду у Януковича. Його документи на люстрацію лежали в Раді з грудня минулого року, але люстрували ми його лише сьогодні.

Але вийшло ж! І вчора спікер був великий молодець, як в найкращі дні Євромайдану. (Андрію, тисну руку:)).

Але знову таки, це менше 10% у простій начебто справі. І, нам, друзі-майданівці, ще боротися і боротися, щоб зробити гідну того повстання і його жертв Україну. Посилати своїх людей у владу, направляти і контролювати їхні дії, виганяти фальшивих, шукати справжніх.

І ніколи не забувати, що «Разом – до перемоги!»

Джерело: блог Єгора Соболєва

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.