Зараз головна мета — вивезти Миколу Семену на материкову Україну, — Томіленко

Вирок окупаційного суду Криму журналісту Миколі Семені: як на нього має реагувати медіаспільнота і що вже роблять представники журналістської спільноти України?

Зараз головна мета — вивезти Миколу Семену на материкову Україну, — Томіленко
23 Вересня 2017 18:33Крим,Політика,Статті

Громадське радіо обговорює це з головою Національної спілки журналістів України Сергієм Томіленком:

«Ми говоримо, що цей вирок — заборона на професію нашому журналісту Миколі Семені. Це сигнал загалом до того, щоб мовчали альтернативні, критичні і незалежні голоси, перш за все, в Криму. Це показове для нас судилище.

З одного боку, ми можемо принаймні радіти, що Миколу Михайловича в його 67 років не запроторили до в’язниці, адже маємо багато прецедентів, коли журналістів у Росії садять за їхню роботу. За останньою статистикою Європейської федерації журналістів п’ятеро російських журналістів перебувають у тюрмах. Маємо сумний прецедент, коли Роман Сущенко (власкор «Укрінформ»), арештований і знаходиться в СІЗО в Москві. Умовний термін для Миколи Семени —певне полегшення для всіх. Але, зрозуміло, що це полегшення відносне.

Проте є трирічна заборона на ведення публічної діяльності. Це означає, що вона поширюється і на журналістську діяльність. Тому в цій ситуації ключове для нас —солідарність з Миколою Семеною, міжнародна солідарність.

Вчора я виходив на офіси представника ОБСЄ з питань свободи медіа, на Європейську федерацію журналістів. І станом на вечір є офіційна позиція Європейської федерації журналістів, яка засудила переслідування Миколи Семени і обурена цим політично мотивованим процесом, який відбувався в Криму; є засудження від представника ОБСЄ з питань свободи медіа Арлема Дезіра.

Для нас, для Національної спілки журналістів України, для всієї журналістської спільноти України на меті має стояти кілька цілей:

З колегами, перш за все, з колегами з «Радіо Свобода» (проект «Крим Реалії», з яким до останнього співпрацював Семена) ми проводимо консультації щодо підтримки адвокатів, правозахисників стосовно подачі оскарження судового вироку.

Але мета, яку ми маємо ставити перед собою, — об’єднавши зусилля міжнародних партнерів, домогтися можливості переїзду Миколи Семени на материкову Україну. Таке бажання в Миколи Михайловича було ще навесні-влітку минулого року, коли тільки починалися переслідування. Зараз ми з’ясовуємо всі обставини можливого виїзду на материкову Україну».

Повну версію розмови слухайте в доданому звуковому файлі.

Нагадуємо, Залізничний районний суд у анексованому Росією Криму оголосив вирок кримському журналісту Миколі Семені. Журналіста засудили до 2 років та 6 місяців умовно, а також заборонили вести публічну діяльність на три роки.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.