Європейські мінстрі заявили, що не дозволять Криму зникнути з міжнародного порядку денного

Міністри закордонних справ Данії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Швеції та України звернулися зі спільною заявою в зв'язку з 4-ю річницею анексії Криму Росією.

Європейські мінстрі заявили, що не дозволять Криму зникнути з міжнародного порядку денного
17 Березня 2018 22:21Крим,Політика,Статті

У тексті, оприлюдненому на сайті МЗС України, зазначається, що «ЄС не визнає результати виборів, які проводяться Росією в Криму». Про це пише Інтерфакс.

Глави МЗС восьми країн запевнили, що не дозволять Криму зникнути з міжнародного порядку денного. «Поки триватиме незаконна анексія, триватимуть обмежувальні заходи і санкції», – йдеться в зверненні.

Крім того, автори відзначають, що окупація Криму підвищує ризики для безпеки в Чорноморському регіоні, але її наслідки йдуть далеко за межі регіону. «Разом з нинішньою російською агресією на Донбасі, вона також є порушенням європейської порядку безпеки, правил і принципів, які служили основою стабільності і безпеки в Європі з часів закінчення холодної війни», – наголошується в документі.

Міністри закордонних справ восьми країн також закликали звільнити українського режисера Олега Сенцова і більше 60 інших політичних в’язнів. Вони заявили, що до Криму повинен бути наданий доступ міжнародним моніторинговим організаціям.

Глави МЗС підкреслили, що те, що сталося в Криму «стосується не тільки України, а й усіх нас». «Ось чому ми не забудемо і не залишимо Крим», – наголошується в зверненні.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.