ЄС закликав Росію звільнити Курбедінова та поважати права кримських татар

Брюссель очікує, що Росія поважатиме права кримським татар на анексованому півострові. Євросоюз закликав Москву звільнити затриманого правозахисника Еміля Курбедінова.

ЄС закликав Росію звільнити Курбедінова та поважати права кримських татар
1 Лютого 2017 10:34Крим,Політика,Статті,Україна

Адміністративний арешт адвоката Еміля Курбедінова 26 січня у Сімферополі став черговим приводом для занепокоєння Європейського Союзу. Його затримання демонструє  «тривожну тенденцію до все частіших нападів на життєво важливу роботу правозахисників із захисту прав кримських татар та тих, хто не визнає незаконну анексію Криму Російською Федераціє», заявили у вівторок, 31 січня, у Європейській дипломатичній службі. ЄС закликав поважати права Курбедінова та звільнити його. Про це пише DW.

Відомство також відзначило, що від початку анексії ситуація з дотриманням прав людини в Криму послідовно погіршується. Окрім Курбедінова дипломати ЄС нагадали про звинувачення заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова в екстремізмі та висловили сподівання, що вони будуть зняті. «Європейський Союз закликає до повного, вільного та безперешкодного доступу міжнародних спостерігачів за дотриманням прав людини на півострів», – ідеться у заяві ЄС, оприлюдненій на сайті відомства.

Нагадаємо, що затриманого адвоката Еміля Курбедінова суд у Криму засудив до 10 днів арешту за пост трирічної давності у соцмережі.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.