Відпочинок в окупованому Криму: нечислених українських туристів зустрічають напівпорожні пляжі

Прикордонники стверджують, що усе менше людей з материкової України їдуть до окупованого півострова.

d804af8e27d27a53705f9936308375e7
12 Липня 2016 9:46Крим,Політика,Статті,Україна

У Криму пляжі напівпорожні, тому українським туристам радіють, готові приймати оплату в гривні, повідомляє ТСН. Раді прийняти і майданівців, і тих, хто воював. Свіжі кадри окупованого Криму показують безлюдний вокзал Сімферополя. На табло – два рядки, порожні колії. Автобусники полюють на поодиноких туристів. Раніше влітку про це можна було лише мріяти – ніяких тобі черг. На пляжах – порожньо. Туристична картинка на веб-камерах показує, що на Алуштинській ротонді під російськими прапорами туристів – наче у березні. У Гурзуфі відпочивальників доводиться вишукувати на картинці. Євпаторія – російські прапори і обмаль людей. Коктебель – тепер тут можуть купатися без одягу навіть дуже сором’язливі – все одно пляж майже порожній.

В українських турагенціях кажуть, що не мають права працювати з анексованим Кримом і відправляють в окуповане представництво. У кримському офісі гривні брати готові і переконують – туристів в них удосталь. «Чому ви думаєте, що тут якось по-іншому будуть ставитися до людей з України? Люди приїжджають і бронюють місця. Як їздили, так і їздять», – кажуть в одній із турагенцій Криму. Прикордонники такі заяви турагенцій спростовують. За словами речника Державної прикордонної служби України Олега Слободяна, у червні адміністративну межу з Кримом перетнули близько 180 тисяч громадян, що на 69 тисяч менше, ніж в 2015 року. У два рази зменшився транспортний потік. «Інформація про навалу українських туристів на тимчасово окуповану територію, що періодично розповсюджується російськими ЗМІ, не відповідає дійсності. Про скупчення на Чонгарі – свідомо штучно створювалися черги з метою створення картинки, що українці виїжджають на відпочинок», – каже речник прикордонників.

Перевізники обіцяють: тисяча гривень і за 12 годин ви на окупованому півострові, якщо, звісно, не везете з собою «бактеріологічну зброю» – сало, картоплю і молоко. Ці продукти окупаційні прикордонники не пропустять. На брак клієнтів невеличкі автобуси не скаржаться – багажник геть забитий туристичними валізами. Перевізники рекомендують зайняти чергу, з тих, хто допоможе кримчанам триматися під російськими прапорами. Чому їм так хочеться відпочити саме на окупованому півострові, більшість туристів не пояснює.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.