В ЄС відзначили частковий прогрес реформ в Україні

У звіті Єврокомісії відзначається прогрес у сфері енергетики, охорони здоров'я та децентралізації, але наголошується на браку поступу в боротьбі з корупцією.

В ЄС відзначили частковий прогрес реформ в Україні
16 Листопада 2017 10:22Політика,Статті,Україна

В Європейському Союзі відзначили прогрес у проведенні Україною реформ, однак наголосили на тому, що він «у різних секторах» є «нерівномірним» а процес реформування потрібно прискорити. Про це йдеться у звіті Європейської служби зовнішньої діяльності (ЄСЗД) і Європейської Комісії щодо імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, опублікованому в середу, 15 листопада, на сайті ЄСЗД, повідомляє DW.

«За останні три роки Україна досягла більше, ніж за попереднє десятиліття. І це в дуже складних умовах. ЄС і надалі буде з Україною», – зазначив єврокомісар з питань європейської політики сусідства та переговорів щодо розширення Йоганнес Ган (Johannes Hahn), який передав звіт прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману.

View image on Twitter

У звіті йдеться про те, що у 2017 році реалізовано важливі законодавчі ініціативи в таких сферах, як ринок електроенергії, енергоефективність, довкілля, освіта та децентралізація. Крім того, розпочато реформи пенсійної системи, охорони здоров’я та безпеки харчової продукції. Судова реформа продовжилася ухваленням нового закону про Конституційний суд і формуванням нового Верховного суду.

«Однак необхідні подальші дії, щоб результати були відчутними. Наприклад, іще не пройшли перевірку електронні декларації майна, подані чиновниками найвищого рівня близько року тому. Низькою залишається кількість обвинувальних вироків у пріоритетних справах за обвинуваченнями в корупції. Важливим також є створення Антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії», – наголошується у звіті.

В ЄС звертають увагу на «стійку стабілізацію української економіки», завдяки чому у вересні 2017 року Україна вперше за останні чотири роки повернулася на ринки капіталів, залучивши 3 мільярди доларів США з терміном погашення 15 років. Із січня по серпень 2017 року загальний обсяг торгівлі України з ЄС зріс на 27,1 відсотка порівняно з аналогічним періодом 2016 року.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.