Уряд здійснює децентралізацію поза правовим полем, поглиблюючи хаос, – експерт

Уряд Гройсмана заганяє громади у новітні колгоспи! Тільки тепер колгоспниками стають не окремі особи, а цілі села! - Ігор Гурняк

otg-konotop-830x495cut_white_space
17 Вересня 2017 11:18Політика

Кабінет міністрів України схвалив проект закону про управління землями у межах об’єднаних територіальних громад і найближчим часом передасть його на розгляд парламенту.
Законопроект надає об’єднаним територіальним громадам (ОТГ) право розпоряджатися землями державної власності в межах їх території, заявив під час засідання уряду віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, інформує racurs.ua з посиланням на “Урядовий портал”.

“Право розпоряджатися землями держвласності, вирішувати питання забудови, визначати належну базу оподаткування дозволить залучати в ОТГ інвестиційні кошти під інфраструктурні проекти й ефективно ними управляти. Це важливе рішення в рамках децентралізації та посилення можливостей громад”, — зазначив міністр.

Зубко уточнив, що даний законопроект пропонує внести зміни до Земельного кодексу, законів «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про оренду землі», надаючи низку додаткових повноважень сільським, селищним і міським радам ОТГ.

Серед таких повноважень — право розпоряджатися землями держвласності, передачі таких ділянок у користування та власність громадян і юридичних осіб, зміна цільового призначення ділянок приватної власності, розташованих на території ОТГ.

Окрім того, законопроект визначає перелік земель держвласності, які не можуть передаватися в комунальну власність.

Коментар науковця, правозахисника Ігоря ГУРНЯКА:

Знову все перекрутили з ніг на голову. Це і так земля конституційних громад, а не ОТГ. Але я так розумію, що посилатись на Конституцію чи Європейську хартію про місцеве самоврядування в Україні …. безрезультатно, принаймні поки що. Все для того, щоб загнати громади у новітні колгоспи …. тільки тепер колгоспниками стають не окремі особи, а цілі села! Окрім того, я так розумію, суть процесу в тому, щоб заставити ОТГ давити на введення так званого ринку землі. Чому так званого? Бо без ринкових інститутів та інституцій ринку не буває! Крім того, якщо законопроект про управління, то чому говориться про передачу у власність …. Невже “автори ідеї” не розуміють, що передавати у власність своє майно може або власник, або уповноважена ним особа, а ОТГ до речі юридичною особою не є …. юрособою зробили раду ОТГ ) … А це вже не “управління” …. черговий хаос ….
Зараз принаймні деякі села не дають розбазарювати землі принаймні в так званих “межах населеного пункту” …. ясно, що і це комусь потрібно …

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.