Україна та Росія можуть припинити авіаційну війну через великі збитки

Сторони готові відмовитися від санкцій, бо вони надто дорого обходяться перевізникам.

Українські авіалінії
4 Серпня 2016 10:31Політика,Статті,Україна

Російські літаки порушують повітряний простір України. Пасажирські авіалайнери, які летять із південної Європи, час від часу перетинають український кордон, попри всі заборони, йдеться в сюжеті ТСН. За кілька останніх днів липня повітряний кордон порушували, зокрема, літаки «Аерофлоту». У державному підприємстві з обслуговування повітряного руху підтверджують, що російські авіалайнери справді залітають в Україну. «Усі ці випадки пов’язані з обходом метеоумов небезпечних, все це передбачено протоколом. Із метою забезпечення безпеки польотів їм дозволяється проходити через повітряний простір України», – пояснив фахівець Олег Крижановський.

Кожного разу пілоти, перед тим як попроситися залетіти в Україну, пояснюють це грозою. Диспетчери можуть її не бачити на своїх радарах, але відмовити не мають права – безпека пасажирів передусім. Чи не намагаються пілоти таким чином просто зекономити з півтони пального, встановити дуже важко, погоджуються вони. «Лукавити може будь-хто. Питання, чи зможемо ми цю лукавість викрити. Якщо ми будемо думати, що це лукавість, і зробимо помилку, то потім нас ніхто не оправдає», – пояснює Крижановський. Такі зальоти в Україну дивують представників українських авіакомпаній. Вони втрачають гроші, час та моторесурс на обліт країни-агресора. В середньому на годину довше летять в Азію, на Кавказ, але не дозволяють собі таких хитрощів.

«У нас із Казахстану були кілька разів такі ситуації. Ми сідали в Одесі на запасному для дозаправки, тому що був сильний зустрічний вітер. Цього б узагалі не було, з Києва до Астани три з половиною години льоту було – тепер шість. І виходить, коли складаються ті самі метеоумови, ми робимо дозаправку – це божевільні гроші», – каже президент МАУ Юрій Мірошников. Російські авіакомпанії також витрачають зайву годину на польоти у Грецію, Болгарію, Туреччину, Кіпр та Італію. Нещодавно міністр транспорту Росії уже натякнув журналістам, що він хоче відмовитися від санкцій, бо вони завдають великих збитків. У Києві кажуть, якщо Москва офіційно попросить – будуть це питання розглядати. Адже не Україна розпочала цю авіаційну війну. Тим часом Росія порушує повітряний простір інших держав, і не тільки цивільними літаками. Британські винищувачі перехопили російські військові літаки в небі над Естонією у травні цього року. Естонія та Велика Британія є созниками по НАТО, тоді як РФ вважає цей військовий альянс своїм ворогом.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.