Україна попередила НАТО про можливе завезення з Сирії до Криму хімічної зброї

Українська сторона передала аналітичну доповідь про мілітаризацію Криму Росією.

Україна попередила НАТО про можливе завезення з Сирії до Криму хімічної зброї
4 Грудня 2016 22:37АТО,Крим,Політика,Статті,Україна

Українська сторона під час перебування в штаб-квартирі НАТО передала союзникам інформацію, яка свідчить про можливе завезення з Сирії в окупований Крим хімічної зброї.

Про це в інтерв’ю УНІАН повідомила голова постійної української делегації в Парламентській асамблеї НАТО, народний депутат від БПП Ірина Фріз.

«Ми передали аналітичну доповідь щодо конкретних фактів, які свідчать про мілітаризацію Криму, зокрема, щодо формування РФ на території Криму сучасної військової бази, яка є стратегічним об’єктом, орієнтованим вже не проти України, а проти країн-членів НАТО. Також в доповіді надані факти, які свідчать про можливе перевезення конвенційного (звичайного) і неконвенціональної (забороненого) озброєння з території Криму в напрямку Сирії, а також з Сирії в напрямку окупованого Криму », – сказала вона.

Як приклад політик згадала про прибуття в кінці жовтня до Феодосійського порту судна «Nadalina», яке розвантажувалося в режимі підвищених заходів безпеки.

«Порт залишили всі цивільні, охорона здійснювалася військовими підрозділами. Інформація, яку ми отримали, може свідчити про розвантаження 8-10 контейнерів, які є композитними ящиками для перевезення особливо небезпечного вантажу. Виходячи з маршруту і з того, що судно перевозило виключно ці 8-10 контейнерів, які вивантажувалися досить довго – по 30 хвилин кожен, що є нетиповим, ми зробили висновок, що, швидше за все, йдеться про розвантаження боєприпасів калібру близько 200 мм, і, швидше за все, це хімічна зброя. Аналіз виду контейнерів і його розмірів дозволив припустити, що ящики подібні до тих, які використовувалися для іракських ракет «Барак-70» з хімічними боєголовками», – зазначила Фріз.

Крім того, за її словами, є інформація, яка свідчить про перевезення з Криму в Сирію ракетних систем.

«23 листопада Босфорську протоку перетнуло судно Кизил-60, яке було придбано у України в 2015 році через монгольську фірму. Зараз воно активно використовується для транспортування озброєння російським флотом з Криму і Новоросійська на територію Сирії. Останній рейс, судячи з усього , перевіз контейнерну ракетну систему типу Club-K», – деталізувала нардеп.

При цьому вона повідомила, що ці висновки були зроблені в результаті аналізу HUMINT і відкритих даних MarineTraffic, системи, яка аналізує дані судів в режимі on-line і на підставі аналізу соціальних мереж, який «дозволив виявити взаємозв’язок як мінімум двох сімей, які родом з Сирії і зараз проживають на території ЄС і контролюють компанії, які обслуговують порти на території окупованого Криму і транспортують легальні і нелегальні вантажі з території Сирії в Крим, а також нелегальних мігрантів з Сирії в ЄС».

«Вся ця, але більш детальна інформація, була передана НАТО», – зазначила Фріз.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.