У ЄС роз’яснили, як працюватиме безвіз для жителів анексованого Криму

Жителі окупованого Криму зможуть поїхати до ЄС без віз тільки з біометричними паспортом України - ЄС.

У ЄС роз'яснили, як працюватиме безвіз для жителів анексованого Криму
8 Квітня 2017 10:21Крим,Політика,Статті,Україна

У Європейському Союзі нагадали, що не визнають анексію Криму Росією, і роз’яснили, що громадяни України, які проживають на території тимчасово окупованого півострова, зможуть поїхати до ЄС без віз тільки при наявності українського біометричного паспорта. Про це заявив прес-аташе Представництва ЄС в Україні Давид Стулік, повідомляє Український тиждень.

«ЄС в рамках невизнання незаконної анексії Криму не визнає також і паспорта, які були видані в Криму після анексії, тобто з цими паспортами не можна в’їхати на територію ЄС. Можна тільки з паспортом України або з тими паспортами Російської Федерації, які були видані консульствами РФ на території Криму раніше», – сказав Стулік.

Він також зазначив, що ЄС буде робити все для того, щоб громадяни України, які проживають на території тимчасово окупованого Криму, могли приїхати на материкову частину України і отримати біометричний паспорт, або зробити візу в паспорті старого зразка.

«Консульства ЄС отримали вказівку, не видавати візи в паспорти РФ, які були видані після анексії. Всі ці люди є громадянами України і повинні покладатися на візу в Україні», – уточнив Стулік.

Нагадаємо, 6 квітня Європейський парламент на пленарному засіданні в Страсбурзі проголосував за введення безвізового режиму для громадян України в країнах Євросоюзу. За відповідне рішення проголосували 521 депутата ЄП з 647. Проти були 75 осіб, а утрималися – 36. Посли країн ЄС мають затвердити це рішення 26 квітня.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін зазначив, що для перетину кордонів країн Європейського Союзу після запровадження безвізового потрібно мати лише біометричний паспорт та поліс страхування.

Раніше міністр закордонних справ Грузії Михайло Джанелідзе пояснював, що Євросоюз без віз зможуть відвідувати не тільки грузини, які проживають на підконтрольній владі частини країни, а й ті, що проживають на окупованих Росією територіях Південної Осетії і Абхазії.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.