У Порошенка розповіли про отримання доступу до баз даних Фіскальної служби

Для вивчення проблем з адмініструванням та відшкодуванням ПДВ фахівці матимуть доступ до інформації у режимі читання.

У Порошенка розповіли про отримання доступу до баз даних Фіскальної служби
19 Квітня 2017 10:14Політика,Статті,Україна

Адміністрація президента опублікувала офіційне роз’яснення щодо аналізу функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість. Про це йдеться у повідомленні, яке поширила прес-служба глави держави, пише Український тиждень.

«Під час засідання Національної Ради Реформ, яке відбулось 31 березня, піднімалось питання відшкодування ПДВ, а також запуску електронного реєстру відшкодування податку на додану вартість. В процесі підготовки до засідання з’ясувалось, що далеко не завжди існує можливість отримати перевірену та оперативну інформацію стосовно адміністрування податку, а також масштабів зловживань, які мають місце. За результатами обговорення президент доручив апарату РНБО вивчити ці питання та розглянути під час одного з наступних засідань. В рамках роботи апарат РНБО залучив Дмитра Шимківа як секретаря Нацради реформ, фахівця з досвідом управління інформаційними системами та аналізу великих обсягів даних», – йдеться  у повідомленні.

Також зазначається, що попередній аналіз публічного реєстру заяв на відшкодування ПДВ дозволив побачити такі приклади можливих зловживань, які потребують додаткового аналізу та вивчення:

  • Недотримання порядку черговості включення заяв про відшкодування ПДВ;
  • Зміни дати висновку територіального органу ДФС щодо відшкодування;
  • Порушення строків узгодження сум відшкодування ПДВ;
  • Значної кількості заявок на відшкодування для яких має місце порушення термінів узгодження, або взагалі відсутні дані щодо перевірки ДФС.
  • Надання часових преференцій щодо відшкодування одним компаніям перед іншими.
  • Інше.

«Більше того, навіть після запуску публічного реєстру заявок на відшкодування ПДВ ми продовжуємо отримувати сигнали щодо ризиків ручного втручання, непрозорості та інших зловживання навколо адміністрування податку. ПДВ є найбільшим бюджетоутворюючим податком, який складає понад 38% усіх податкових надходжень за 2016 рік. Реєстр відшкодування цього податку майже 20 років залишався таємницею за сімома замками. Бізнес, громадські активісти та громадяни роками чекали прозорого процесу адміністрування ПДВ», – зазначається у заяві.

Також повідомляється, що було погоджено початок аналітичних робіт шляхом надання доступу до даних у режимі читання даних.

«Перед нами стоїть завдання запропонувати аналітичні інструменти, які дозволять в процесі роботи з великими даними ДФС виявляти моделі зловживань та маніпуляцій. Запропонована модель роботи унеможливлює внесення будь яких змін в бази даних ДФС з боку Адміністрації президента України», – пояснив заступник голови АП, секретар Національної Ради Реформ Дмитро Шимків.

«По-перше, проведення згаданих аналітичних робіт відбувається на окремому аналітичному сервері, на який копіюються дані з основного сервера ДФС, зворотне копіювання неможливе. По-друге, доступ до бази даних відбувається винятково в режимі читання даних (select from tables – це визначення для отримання вибірки даних згідно мови структурованих запитів SQL). Для роботи аналітиків з великими обсягами даних, які перевищують десятки терабайт, необхідно мати можливість створювати власні об’єкти проміжної аналітики у незначному (до 100 гігабайт) просторі сервера баз даних. Саме про це йдеться у технічному листі до ДФС», – запевнив Шимків, додавши, що результати аналізу мають бути представлені під час наступних засідань РНБО та Національної Ради Реформ.

«Ми впевнені, що процес реформування ДФС приведе до створення ефективної і прозорої системи адміністрування податків, де не буде нарікань з боку бізнесу та втрат бюджетних коштів», – підсумували в АП.

Нагадаємо, 1 квітня, Міністерство фінансів України запустило електронний реєстр відшкодування податку на додану вартість, він став доступним у перший робочий день цього місяця, а саме — 3 квітня. Однак уже 2 квітня у Мінфіні повідомили про спробу зірвати запуск реєстру.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.