У НАЗК розповіли, коли перевірять декларації працівників СБУ

Наразі порядок перевірки відправлений на погодження.

У НАЗК розповіли, коли перевірять декларації працівників СБУ
16 Квітня 2017 10:19Політика,Статті,Україна

Декларації працівників СБУ будуть перевірені після того, як буде затверджено порядок подання е-декларацій за спеціальною процедурою для окремих категорій держслужбовців. Про це заявив заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції Руслан Радецький, пише Український тиждень.

За його словами, він відповідав за розробку відповідного порядку, який все ще не затверджений.

«Так, я цим займався, не заперечуватиму, бо мусив забезпечувати прийом е-декларацій і одночасно забезпечити нерозкриття працівників контррозвідки. Посадові особи керівництва цих служб чітко визначені у статті 3 закону «Про запобігання корупції», і дані службові посадові особи мають подавати декларації. Але не забуваймо, що цей закон було прийнято у 2014-му р., а нормативний акт СБУ про таємність датується ще початком 2000-х років. І працівники СБУ нам повідомили, що у зв’язку з таємністю їхніх адрес, місць проживання близьких ці декларації перебувають у них», – пояснив Радецький, додавши, що НАПК досі не отримало дозволу на роботу з таємними документами.

Посадовець запевнив, що робить все для того, аби порядок перевірки декларації працівників СБУ було затверджено.

«Він уже був попередньо схвалений на засіданні НАЗК і відправлений на погодження зацікавлених органів, а їх на сьогодні більше десятка. Після надходження всіх пропозицій ми винесемо це питання на останню погоджувальну нараду й одразу — на засідання НАЗК. Тепер я вам поставлю запитання: як мені бути? Є старий відомчий наказ СБУ, який залишається чинним, а є закон, що з’явився у 2014-му році. Відомчий акт має бути скасований, але ж я не міністр юстиції, я не голова СБУ. Після того, як ми отримаємо Порядки, повірте мені, всі їхні декларації будуть перевірені», – наголосив він.

Як повідомлялося, Національне агентство з питань запобігання корупції завершило перевірку близько трьох тисяч електронних декларацій.

Нагадаємо, 1 квітня завершився другий етап е-декларування, який почався 1 січня 2017 року, під час якого декларації мали подати усі публічні службовці України – близько 700-800 тисяч службових і посадових осіб, які працюють в органах влади та місцевого самоврядування, у державних та комунальних установах, закладах і організаціях.

Під час першого етапу (з 1 вересня) декларації подавали вищі посадові особи та службовці середнього рівня.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.