У Криму незаконно утримують чотирьох українських моряків

Моряків українського судна «ЯМК-0041», яких російські силовики затримали біля берегів анексованого Криму, утримують незаконно. Жодних обвинувачень їм не висунули.

У Криму незаконно утримують чотирьох українських моряків
13 Червня 2018 10:44Крим,Політика,Статті,Україна

Про це повідомив адвокат Едем Семедляєв Радіо Свобода.

За його словами, усі моряки, крім капітана, перебувають у прикордонному управлінні у місті Балаклава. Їхній статус на сьогодні невідомий. Адвокатів до них не пускають. Їх тримають там просто як заручників. З якою метою – невідомо: може, для обміну.

Семедляєв разом з іншим адвокатом Емілем Курбедіновим подали низку скарг на дії російських силовиків, зокрема про незаконне затримання моряків.

Капітану судна Віктору Новицькому 8 червня суд в анексованому Криму продовжив арешт на один місяць. Проти нього порушили справу за звинуваченням у «незаконному видобутку морських біоресурсів у виключній економічній зоні Росії». Йому загрожує ув’язнення на п’ять років.

Нагадаємо, російські прикордонники затримали українське риболовецьке судно «ЯМК-0041» (порт приписки Очаків) на захід від мису Тарханкут в анексованому Росією Криму 4 травня. У ФСБ стверджують, що українці незаконно ловили камбалу-калкана.

МЗС України засудило такі дії і закликало негайно звільнити затриманих.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.