У Держдепі США прокоментували позицію України щодо введення миротворців на Донбас

Американські партнери підтримали Україну, і заявили, що хочуть аби миротворці були присутні на всій територій, підконтрольній бойовиками, а не тільки уздовж лінії зіткнення.

У Держдепі США прокоментували позицію України щодо введення миротворців на Донбас
7 Вересня 2017 20:05АТО,Політика,Статті,Україна

Сполучені Штати Америки (США) з обережністю ставилися до пропозиції РФ відправити миротворців ООН на Донбас, але у середу наполягали на тому, що миротворчий контингент має бути розгорнутий на усій окупованій території України, а не тільки на лінії конфлікту. Про це повідомляє Український тиждень з посиланнням на Washington Post.

У Держдепартаменті заявили, що сили ООН «варто вивчати», а також зазначили, що така сила може захистити українців і допомогти відновити суверенітет України.

«Будь-яка така сила повинна мати широкий мандат на мир і безпеку на всій окупованій території в Україні», – заявила прес-секретар Держдепартаменту Хізер Наурт.

Як зазначає видання, у США хочуть, щоб миротворці розгорнулися у всіх регіонах, контрольованих сепаратистами, а не тільки уздовж лінії зіткнення, як це пропонують в РФ.

Нагадаємо, 5 вересня президент Росії Владімір Путін заявив, що миротворці ООН на Донбасі можуть бути корисними для вирішення збройного конфлікту, але вони мають бути присутні лише на лінії розмежування сторін. Путін також наголосив, що це питання «не може бути вирішене без прямого контакту з представниками терористів «ДНР» та «ЛНР». Путін також повідомив, що доручив російському МЗС внести проект резолюції щодо миротворців на Донбасі на розгляд Ради безпеки ООН.

Тим часом у Міністерстві закордонних справ України вважають, що миротворці ООН справді можуть сприяти відновленню миру Донбасі, і нагадали, що ще у березні 2015 року президент України Петро Порошенко офіційно надіслав до ООН звернення щодо розгортання на території України миротворчої операції. Постійне представництво України в Нью-Йорку вже отримало доручення  провести відповідні консультації з делегаціями в Радбезі ООН.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.