Transparency International вимагає негайної атестації системи е-декларування

Система електронного декларування має негайно отримати необхідну сертифікацію.

Transparency International
17 Серпня 2016 7:34Політика,Статті,Україна

Про це йдеться у заяві глобальної організації по боротьбі з корупцією Transparency International (TI), повідомляє Європейська правда.

«Transparency International стурбована тим, що Україна представила нову систему електронного декларування в рамках боротьби з корупцією, але без необхідної сертифікації безпеки, що означає, що формально вона не може бути використана для переслідування державних службовців, які надають хибні відомості про свої активи», – йдеться у заяві.

«Президент Порошенко пообіцяв, що система електронного декларування  буде введена з 15 серпня – але без сертифіката безпеки це просто показуха, яка не допоможе у боротьбі з корупцією. Це буде розглядатися як символічний крок, що спустить корупцію з гачка» – завив голова ТІ Хосе Угас.

У Transparency International нагадали , що відсутність вчасного запуску системи електронного декларування також буде впливати на перспективи України в отриманні безвізового режиму з Європейським Союзом, траншу МВФ і допомоги ЄС та Світового банку.

В організації наголосили, що система електронних декларацій без сертифікату безпеки є дуже вразливою, і це «має бути виправлено негайно».

«Президент Порошенко повинен продемонструвати, що він серйозно ставиться до проблеми незаконного збагачення державних посадових осіб, наполягаючи на негайній сертифікації системи електронного декларування. Це може здаватися незначною формальністю, але для українців, які втомилися від корупції, що калічить їх країну, це важливий крок до повернення довіри» – заявив Угас.

Як повідомлялося, опівночі сайт Національного агентства із запобігання корупції відкрив доступ до інтерфейсу електронного декларування.

Водночас, як повідомляла Європейська правда, через відсутність атестату захисту інформації ці декларації не можна використовувати як доказ в суді. Відповідно, посадовців, що опублікують неправдиву інформацію про свої статки, неможливо буде притягнути до відповідальності.

У Євросоюзі заявили, що система електронних декларацій має отримати сертифікацію, адже це головна умова, за якої вона допоможе у боротьбі з корупцією.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.