Родини в’язнів Кремля звернулися до Європарламенту з проханням запровадити нові санкції проти РФ

Мова йде про обмежувальні заходи через масові порушення прав людини в окупованому Криму.

CEAF3AE7-8870-482F-88F3-674BA9F3F60A_w1023_r1_s
13 Березня 2017 18:38Політика,Україна

Родичі ув’язнених за політичними мотивами громадян України в Росії та окупованому Криму, а також ініціатива Євромайдан SOS, яка веде кампанію LetMyPeolpeGo для їх звільнення, передали у Європарламент відкрите звернення. Про це повідомляє Євромайдан SOS, передає Тиждень.ua.

Згідно з повідомленням, на цьому тижні Європарламент буде голосувати за резолюцію про українських політичних в’язнів. Наразі текст документу обговорюється різними політичними групами, які визначають свою позицію.

«У звернення йдеться про те, що репресивне законодавство Росії дає широкі можливості для боротьби з інакодумством, тому кількість ув’язнених невпинно зростає, і зараз становить щонайменше 44 людини. У цьому році окупаційна влада в Криму почала показово арештовувати адвокатів політв’язнів та тих людей, які носять їм передачі. Це свідчить, що барометр несвободи на окупованому півострові досяг своєї критичної позначки, а це вимагає негайної реакції міжнародної спільноти», – йдеться у повідомленні Євромайдан SOS.

Також повідомляється, що до тексту резолюції запропоновано включити положення про запровадження нового виду санкцій Європейського Союзу проти РФ за масові порушення прав людини в окупованому Криму, призначення спеціального представника Європейського Союзу по окупованому Криму та непідконтрольній уряду частині Донбасу, створення оперативної робочої групи для формування переліку осіб, причетних до фабрикування кримінальних справ проти політв’язнів тощо.

«Єдиний шанс для наших рідних повернутися додому та зупинити зростання політичних репресій в окупованому Криму – це  посилити міжнародний тиск на Росію, яка демонстративно нехтує принципами міжнародного права» – переконані автори звернення.

Окремо під зверненням підписалися близько 70 рідних ув’язнених за політичними мотивами громадян України в Криму, які підтвердили зазначені у зверненні до Європарламенту масові порушення основоположних прав і свобод людини, переслідування та інші методи тиску на інакодумців.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.