Рада прийняла «антирейдерський закон»

Верховна Рада ухвалила за основу і в цілому розроблений за участю Міністерства юстиції закон, який дозволить знизити кількість рейдерських атак на українські підприємства.

Рада прийняла «антирейдерський закон»
6 Жовтня 2016 16:45Політика,Статті,Україна

За ухвалення законопроекту №5067 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно і захисту прав власності» за основу і в цілому проголосував 271 народний депутат при необхідному мінімумі в 226 голосів, повідомляє УНІАН.

Основними нововведеннями закону є впровадження нотаріального засвідчення підписів голови та секретаря загальних зборів акціонерів компанії при реєстрації змін юридичної особи; нотаріального засвідчення підписів на статутних документах, розподільчому балансі, заяві про вихід із товариства; кримінальної відповідальності реєстраторів за неправомірні дії при перереєстрації власності. Один із ініціаторів закону народний депутат Оксана Продан під час презентації документа зазначила, що його ухвалення дозволить інвесторам активно вкладати кошти в українські підприємства, оскілки їхня власність буде більш захищена. «Без нього ні інвестицій, ні розвитку економіки бути не може», – наголосила вона. В Україні за останні 15 років відбулося близько 30 тис. рейдерських захоплень з перерозподілом майна на загальну суму 20 млрд дол. У рамках боротьби з рейдерством депутати за участю Мін’юсту розробили законопроект, який було зареєстровано в парламенті 5 вересня. Заступник міністра юстиції Павло Мороз зазначав, що зволікання з ухваленням законопроекту може призвести до збільшення рейдерських атак на підприємства.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.