Податковий борг «Укрнафти» досягнув чергової круглої цифри

Податковий борг «Укрнафти» у травні 2018 року досягнув чергової круглої цифри – 15 млрд грн.

Податковий борг «Укрнафти» досягнув чергової круглої цифри
18 Червня 2018 18:31Політика,Статті,Україна

Про це пише 1NEWS, посилаючись на Укрінформ.

Як пишуть у своїй статті для ZN.UA директор ТОВ «Консалтингова група А-95» Сергій Куюн і аналітик нафтогазового порталу enkorr Віталій Крижевський, вже більше трьох років нафтова компанія утримує національне «лідерство» за боргами перед державним бюджетом.

«Укрнафта» перестала сплачувати до державного бюджету ренту на видобуток нафти і природного газу і низку інших податків з серпня 2014-го. Надалі стало зрозуміло, що борг зростає щомісяця рівно на 1 млрд грн», – йдеться в статті.

Однак, за словами Куюна і Крижевского, з жовтня 2014-го по травень 2015-го глава наглядової ради «Укрнафти» (він же голова правління НАК «Нафтогаз України») Андрій Коболєв не зібрав жодного засідання наглядової ради ПАТ «Укрнафта» як головного органу оперативного управління компанією. А борг перед держбюджетом за цей період зріс до 8 млрд грн.

«За останніх три роки податковий борг головною нафтової компанії країни зріс з 8 до 15 млрд грн. З виведених у 2015 р. 14,7 млрд грн повернуто… 51,7 млн грн, або 0,35%! Відзначимо, що це сталося лише завдяки розслідуванню НАБУ», – пишуть експерти.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.