Перемишль: настрої проти українців посилюються, влада не реагує

Кожен рік у другу неділю після християнського свята Трійці жителі Перемишля ідуть на цвинтар у Пикуличах. На самому кладовищі відправляється панахида в пам’ять похоронених там борців за свободу України.

3-1024x681
26 Червня 2016 19:41Cуспільство,Культура,Львів,Новини,Політика

До цьогорічних відзначень у мережі Facebook проголошено пікет —«контрманфестацію до походу українців», інформує Простір.

«Теоретично свято проводиться задля відзначення союзу Пілсудський—Петлюра. Насправді ж там відбувається прославлення заборонених польським законом ОУН-УПА і шовіністичної ідеології українського націоналізму», — заявляють організатори контрмаінфестації, яку заплановано на маршруті процесії (на вул. Cловацького).

До запрошення на пікет прикріплено відео, записане під час відзначень на Пикулицькому цвинтарі в минулі роки.

Організатори контрманіфестації заохочують підписувати поміщену на сайт іpetycjeonline.com заяву щодо заборони відзначення Cвята української національної пам’яті та походу українців вулицями міста. Вона набрала більше 1200 підписів.

Листа у справі та підписані заяви направлено до Управи міста Перемишля.

У відповіді до організаторів президент міста Роберта Хома зазначив, що розуміє інтенції авторів письма, але самоврядування не видає дозволу на панахиду та марш.

«Подію зголошено як релігійну процесію парафією архикатедри греко-католицького обряду. Те, що проводиться у рамках діяльності Церкви, не підлягає законові про організацію людей», — пише у відповіді Р. Хома.

У листі до президента Перемишля cтавиться питання присутності на панахиді символіки ОУН та УПА. Р. Хома наголошує, що на будь-який випадок присутності на святі таких символів повинні реагувати відповідні служби.

«Щороку у цих релігійних заходах беруть участь представники міської управи і різноманітні порушення будуть нами помічені», — додає президент.

Український військовий цвинтар у Пикуличах є зараз місцем поховання не лише загиблих в’язнів табору для військовополонених УГА та армії УНР. У 2000 р., цвинтар збільшено і перенесено туди рештки 47 членів УПА, що загинули селах Бірча та Лішна.

У середині травня дві дошки на могилах членів УПА невідомі особи закрили двома дошками з написами «В цьому місці загребли останки бандерівських бандитів жорстоких катів убивць невинних польських жінок і дітей. Пам’ятаємо». Поліція досі не знайшла винних у справі.

У Перемишлі за останній час помічалося зацікавлення футболками з написом проти УПА чи України. «Кupię koszulkę ANTY UPA. Witam, kupię koszulke o tematyce, Je…ć upa i banderę, anty Ukraina itp.» Такі коментарі можна прочитати у мережі Fаcebook, де жителі міста обмініюються інофрмаціями про місто.

Гасла «Je… ć Banderę» присутні й у міському просторі Перемишля. Такий напис видніє на цегляній огорожі напроти кафедрального собору УГКЦ св. Івана Хрестителя, однієї з архітектурних пам’яток міста, яку відвідують туристи. На під’їзді до перемиської «шашкевичівки» учні щодня читають напис «Волинь пам’ятаємо 1943» та УПА на шибениці.

Минулого року перемиський відділ ОУП надіслав фотодокументацію з написами до Уповноваженого при підкарпатського воєводі у справах національних та етнічних меншин. Справа мала бути заявлена в прокуратуру.

Згадані «графіті» у Перемишлі уже більше року знаходяться в міському просторі.

Оскільки ніхто цього досі не почистив — чи це нікому не заважає?

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.