Окупанти в Криму продовжили арешт Панову

У окупованому Криму українцеві Євгенові Панову, який проходить у так званій «справі про диверсантів», у черговий раз на два місяці продовжили термін перебування під вартою.

Окупанти в Криму продовжили арешт Панову
7 Лютого 2018 18:49Крим,Політика,Статті,Україна

Про це повідомляє Кримська правозахисна група, пише Укрінформ.

«Верховний суд» Криму 7 лютого 2018 року продовжив запобіжний захід у вигляді утримання під вартою фігуранту «справи українських диверсантів» Євгенові Панову іще на 2 місяці, до 9 квітня», – йдеться у повідомленні.

Зазначають, що судове засідання проходило у закритому режимі. Рішення залишити Панова у СІЗО винесла суддя Олена Михалькова, а клопотав про продовження терміну «старший слідчий з особливо важливих справ слідчого відділу УФСБ Росії по Республіці Крим і місту Севастополю», підполковник юстиції Голишев М.А.

Як нагадали правозахисники, українець вже півтора року перебуває за гратами.

10 серпня 2016 року ФСБ Росії повідомила, що у ніч на 7 серпня 2016 року у анексованому Криму затримали групу «українських диверсантів», які нібито готували теракти на півострові, – Євгена Панова і Андрія Захтея.

Панов неодноразово заявляв, що до нього застосовувалися тортури і психологічний тиск з метою отримати «зізнавальні свідчення».

Панова обвинувачують за ст. 30 ч.1 – ст. 281 ч.2 п. КК РФ (підготовка диверсії у складі організованої групи).

Кримська правозахисна група неодноразово заявляла про те, що справа є політично вмотивованим кримінальним переслідуванням. Правозахисники повідомляли, що у справі «українських диверсантів» використовуються неприпустимі докази. У ній виявлено цілу низку фальсифікацій, а російські ЗМІ, порушуючи презумпцію невинуватості, всіх затриманих українців назвали диверсантами до рішення суду. Незважаючи на заяви ФСБ РФ, не у всіх кримінальних справах проти українців фігурують статті «диверсія» і «шпигунство». Так, Редван Сулейманов, Володимир Присич, Олексій Стогній були засуджені за статтями КК РФ, які суперечать первинним звинуваченням ФСБ.

У цілому, у «справі українських диверсантів» у висновку продовжують перебувати 12 осіб: Євген Панов, Андрій Захтей, Редван Сулейманов, Володимир Присич, Володимир Дудка, Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов, Гліб Шаблій, Олексій Стогній, Геннадій Лимешко, Анна Сухоносова, Дмитро Долгополов. У цих справах правозахисники зафіксували незаконні методи ведення слідства і застосування тортур для отримання зізнань.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.