На Банковій протестували проти законопроекту №3587

В Києві неподалік будівлі парламентських комітетів на вул. Банковій відбулася акція протесту проти законопроекту №3587 про гарантії свободи мирних зібрань.

http://firstsocial.info/news/na-bankoviy-protestuvali-proti-zakonoproektu-3587
13 Квітня 2017 16:46Політика,Статті,Україна

У ній взяли участь представники різних громадських, профспілкових організацій та активісти, які переконані, що цей законопроект суттєво погіршить ситуацію з реалізацією прав громадян на протест. До акції долучилися й представники Конфедерації вільних профспілок України. Про це пише Страйк.

Організатори протесту відзначили, що право мирно збиратися й висловлювати свою думку важливе не тільки для багатьох активістів різних організацій, а я усіх громадян України. Вони вважають, що зараз вкотре здійснюється спроба ухвалити законопроект, який суттєво обмежує цю свободу. Це детальніше пояснив представник правозахисної групи «Ні поліцейській державі» Михайло Лебідь, який разом з колегами аналізує подібні законодавчі ініціатив з 2000 року. Він зазначив, що два тижні тому відновилася робота по доопрацюванню законопроекту №3587 з метою подальшого його ухвалення.

«Ми вважаємо неконструктивним доопрацьовувати поганий законопроект, – зазначив Михайло Лебідь. – Як і взагалі проти ухвалення спеціального закону у цій сфері. До речі, проблеми, які були у попередніх законопроектах, є й у нинішньому №3587. У Європі не скрізь сфера регулюється спеціальним законом, інколи – окремим розділом закону про поліцію. По-друге, в пострадянських країнах спеціальні закони про протести завжди працюють на шкоду громадянському суспільству і демократії У Білорусі, Росії та Казахстані люди вже звикли, що право на свободу зібрань максимально забюрократизовано».

До речі, мітинг проти закону №3587 відбувся на наступний день після акції протесту проти ухвалення проекту Трудового кодексу (законопроект №658). Для незалежних профспілок і громадських активістів це – дежавю. У 2012 році вони боролися одразу проти аналогічних законодавчих ініціатив: Трудового кодексу та законопроекту №2450 про мирні зібрання. Про це нагадав голова КВПУ Михайло Волинець.

«Закон №3587 потрібен для того, щоб були рамки, щоб можна було загнати людей в стійло, – зазначив він під час виступу. – Отримати дозволене право: дозволити чи ні. Зараз намагаються запровадити процедуру повідомлення про акцію протесту за два дні до її проведення, але можуть зробити й усі чотири дні. У цей же час без обговорення і розгляду в комітеті можуть винести закон на розгляд і треба буде одразу виходити на протест і не чекати».

Голова Об’єднання незалежних профспілок працівників цивільної авіації Веніамін Тимошенко у своєму виступі звернув увагу на те, що зараз подібні законодавчі ініціативи фактично зумовлюють згортання конституційних прав. І це в умовах, коли трудівникам заборгували близько 2 млрд грн. заборгованих зарплат. Веніамін Тимошенко наголосив на тому, що роботодавці не поспішають повертати ці кошти працівникам, а правоохоронці – наводити лад. У таких умовах трудівники змушені виходити на протести, щоб їхній голос був почутий.

«Необхідно, щоб був діалог з людьми найманої праці, простими громадянами, – зауважив він. – За одним столом у рамках справжнього соціального діалогу потрібно спільно вирішувати проблеми. Бо якщо забороняти мирні зібрання, це не вирішить питання».

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.