Львівські чиновники знайшли спосіб вбити двох «сміттєвих» зайців

Вже у вересні цього року планується припинити вивезення львівського сміття до Києва та інших міст України. Його у Львові пресуватимуть на «сміттєвий камінь», який використовуватимуть для укріплення схилу Грибовицького сміттєзвалища.

Грибовицьке сміттєзвалище
19 Липня 2016 21:57Львів,Політика,Статті

Про це 19 липня на прес-конференції повідомив начальник управління житлового господарства Львівської міськради Юрій Голець, пише ZIK.

За його словами, відповідно до висновків фахівців інституту «Гірхімпром» та науковців Львівської політехніки рекультивації Грибовицького сміттєзвалища має передувати його стабілізація. Для цього використовуватиметься свіже сміття, яке пресуватимуть у «сміттєвий камінь» і вивозитимуть на Грибовицьке сміттєзвалище для його укріплення. У Львові планують облаштувати лінію для пресування сміття.

Як повідомив Ю.Голець, біля рухомого схилу звалища облаштують спеціальну карту, куди і складуватимуть спресоване сміття. Цей процес має тривати 2-2,5 роки. Приблизна вартість – 15-16 млн грн. Лише після цього мала би початися рекультивація, яка триватиме щонайменше 10 років. Її вартість, відповідно до проекту, 213 млн грн (станом на 2013 рік).

«Ми спілкуємося з цього приводу з громадами Малехова та Великих Грибович. Адже якщо не зробити цих заходів, а почати рекультивацію, може статися нова надзвичайна ситуація. Сміттєзвалище можна рекультивувати тільки тоді, коли буде стабілізовано схил», – додав посадовець.

Ю.Голець зазначив: щодо стабілізації Грибовицького сміттєзвалище «Гірхімпром» розробляє окремий проект, робота над яким має ось-ось завершитися.

Чиновник зазначив, що весь обсяг львівського сміття, а це понад 500 тонн щодоби, можна пресувати і використовувати для стабілізації звалища. Тоді й відпаде потреба його вивозити в інші міста. Де саме буде розташована лінія для пресування сміття Ю.Голець не озвучив, лише зазначив, що це буде у межах Львова. Вартість такого обладнання, з його слів, наразі визначається.

«Я би хотів, щоб вже у вересні ми почали складувати сміття у нас», – зауважив начальник управління.

Як повідомлялося, на сесії 14 липня депутати ЛМР внесли зміни до бюджету і виділили 10 млн грн на початок рекультивації Грибовицького сміттєзвалища.

Зазначимо, 29 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом виникла пожежа. Згодом з’явилася інформація, що під час гасіння пожежі стався зсув сміття. В результаті під завалами опинилися троє рятувальників та один комунальник. Троє надзвичайників загинули, водночас зниклого еколога не знайшли. За фактом зсуву відкрито кримінальну справу.

7 червня повідомили, що на Грибовицькому сміттєзвалищі утворилася тріщина завдовжки близько 80 м і завширшки до 2,5 м в окремих місцях. Вершина сміттєвої гори просіла з часу першого зсуву на 2,5 м. Для ліквідації загоряння застосовували авіацію ДСНС. Також відновили пошуки зниклого еколога.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.