У Львові Ганущина пікетуватимуть добровольці

13 вересня під час сесії Львівської облради бійці добровольчих батальйонів, що брали участь в АТО, прийдуть під стіни ЛОР, аби стимулювати депутатів проголосувати за їх визнання. Про це повідомляє ініціатива Дмитра Яроша, пише Depo.Львів.

79C236D9-6F49-487F-83C6-FCEA0B95FFA2_cx0_cy7_cw0_w987_r1_s_r1
13 Вересня 2016 8:12Львів,Новини

«Після трьох років ведення воєнних дій, бійці добробатів досі не визнані учасниками АТО. Це при тому, що вони першими взяли до рук зброю та стали стіною перед окупантом, коли українська армія була фактично не дієздатна», – йдеться у повідомленні.

«Проте зараз добровольці та їхні родини не отримують жодної допомоги від держави, а найголовніше – позбавлені офіційного статусу як захисники України», – кажуть організатори пікету.

Юристи ще минулого року підготували та подали у Львівську обласну раду проект рішення “Про статус ветеранів війни-добровольців учасників бойових дій..”.

Документ покликаний визнати добровольців з УДА, “Айдару”, ОУН та “Правого сектора”, які брали участь у бойових діях в зоні АТО, борцями за волю та незалежність України з відповідним забезпеченням та офіційним статусом.

Як правовий прецедент, активісти наводять рішення ЛОР 1995 року “Про статус ветеранів Української повстанської армії, гарантії їх соціального захисту”, підписане тодішнім її головою В’ячеславом Чорноволом. Цим документом ветеранів УПА на Львівщині тоді було визнано борцями за незалежність України та надано їм соціальні гарантії.

«За таким сценарієм бійців добробатів легалізували вже в 11 областях нашої держави. Отож, вже 13 вересня о 10:00 активісти прийдуть з мітингом під ЛОР, аби депутати проголосувати за цей проект рішення», – йдеться у повідомленні.

Додамо, що облраду також пікетуватимуть медики.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.