Конституційний референдум у Туреччині розпочався – голосує діаспора

Громадяни Туреччини, які проживають за кордоном, починаючи від 27 березня можуть віддати свій голос "за" чи "проти" зміцнення влади президента.

38131745_303
27 Березня 2017 21:46Політика,Світ

Починаючи з понеділка, 27 березня, громадяни Туреччини, які проживають за кордоном, мають змогу проголосувати на референдумі щодо конституційних змін, які передбачають значне розширення повноважень президента країни. Турецькі виборці матимуть право віддати свій голос до 9 квітня, а основна частина референдуму – у самій Туреччині – відбудеться 16 квітня.

За кордоном проживає майже три мільйони турецьких громадян, які мають право голосу – це близько п’яти відсотків від усіх турків, які володіють виборчим правом. Найбільша турецька діаспора проживає у Німеччині – 1,4 мільйона осіб. Вони зможуть проголосувати у генеральних консульствах у дев’яти містах ФРН, ще у чотирьох великих містах будуть відкриті виборчі дільниці для голосування, інформує dpa.

Значна кількість громадян Туреччини також проживає у Франції (326 тисяч осіб), Нідерландах (253 тисячі), Бельгії (138 тисяч), Австрії (109 тисяч), Північному Кіпрі (105 тисяч), Сполучених Штатах Америки (100 тисяч), Швейцарії (95 тисяч), Сполученому Королівстві Великобританії та Північної Ірландії (93 тисяч).

Нагадаємо, на всенародне голосування влада Туреччини винесла поправки до конституції країни, які в разі підтримки нададуть президентові Реджепу Таїпу Ердогану дуже широкі повноваження. У разі набуття чинності змін до конституції президент зможе сам призначати міністрів та вищих державних чиновників, оголошувати надзвичайний стан та розпускати парламент. Також він буде одночасно і очільником уряду, а посаду прем’єр-міністра скасують 2019 року.

Джерело: DW

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.