Кольченко заставляють прийняти російське громадянство

У російській тюрмі українському політв’язню Олександру Кольченку нав’язують громадянство Росії.

6
25 Червня 2016 14:28Новини,Політика,Статті,Україна

Про це розповідають російські правозахисники Микола і Тетяна Щур, які напередодні провідали Кольченка у колонії, повідомляють «Крим.Реалії».

Тетяна Щур розповіла, що на вигляд Сашко спокійний і навіть трохи поправився, але консула України до нього досі не впускають.

«На вигляд Саша спокійний. Почуває себе нормально, трохи одужав і виглядає краще, ніж місяць тому. Багато читає – “Швейка”, “Дон Кіхота”. До нього не пускають консула України, мотивуючи це тим, що він громадянин Росії, хоча в документах у нього є тільки паспорт України. Він у конфлікти з начальством не вступає, спокійно всім каже, що буде підписувати всі документи тільки після обговорення з адвокатом»,
– пояснила Тетяна Щур.

Правозахисники також розповіли, що Кольченку нав’язують російське громадянство.

«Нещодавно йому принесли російський паспорт, в ньому ж повинен стояти підпис, і йому пропонували розписатися в його отриманні, але Саша, звичайно, відмовився. Тоді йому запропонували написати відмову від російського громадянства, але він теж відмовився – адже це означає, що російське громадянство він визнає, хоча і відмовляється», – додав Микола Щур.

Нагадаємо, українського режисера Олега Сенцова і активіста Олександра Кольченка затримали у Криму у травні 2014-го. В серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд Росії засудив до 20 і 10 років позбавлення волі за звинуваченням у тероризмі.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.