Голова МЗС Польщі висловив сподівання на врегулювання історичної суперечки з Україною

Яцек Чапутович зазначив, що Польща усвідомлює стурбованість української влади з приводу поправки до закону про Інститут національної пам'яті.

Голова МЗС Польщі висловив сподівання на врегулювання історичної суперечки з Україною
11 Лютого 2018 10:42Політика,Статті,Україна

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович висловив сподівання на врегулювання історичної суперечки з Україною. Про це повідомляє Український тиждень з посиланням на Радіо Польша.

«Я сподіваюся, що ця зустріч відбудеться. Принаймні ми отримали цьому підтвердження. Ми запланували дискусію про історичні відносинах між нашими країнами, ми також маємо намір домогтися дозволу з боку української влади на проведення ексгумаційних робіт», — сказав міністр після зустрічі з главою дипломатії Естонії у Варшаві.

Чапутович зазначив, що Польща усвідомлює стурбованість української влади з приводу поправки до закону про Інститут національної пам’яті. Міністр закордонних справ сподівається, що суперечку вдасться залагодити на зустрічі віце-прем’єрів Польщі та України, яка повинна відбутися наступного тижня.

Раніше Чапутович заявив, що польський уряд розгляне можливість внести поправки у закон Про Інститут національної пам’яті, які були б прийнятними для Ізраїлю.

Нагадаємо, 6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам’яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.