Джемілев і Чубаров спрогнозували, яким буде Крим після повернення

Більшіть людей в Криму, які продалися, втечуть раніше, ніж російські солдати, вважає Чубаров.

Джемілев і Чубаров спрогнозували, яким буде Крим після повернення
7 Травня 2017 18:22Крим,Політика,Статті,Україна

Лідери кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв та Рефат Чубаров розповіли, що мріють про повернення Криму, а також спрогнозували, яким буде півострів після повернення. Про таке повідомляє Укрінформ.

Чубаров сказав: «Біда, яка прийшла на кримську землю, дуже чітко поділила (кримськотатарське населення – Ред.) на людей, які мають власну гідність, тих, які зберігають вірність своїй землі, своїй державі, тих, які мають честь, і людей, які в складній ситуації показали себе хитрими людьми, які готові кожного дня продаватися і продавати себе й інших. От ті, які продаються і продають, їх у Криму не так багато, декілька тисяч. Я думаю, що Крим повернеться, і цих людей в більшості не буде, вони втечуть раніше, ніж російські солдати. Це не говорить про те, що ми одразу там знайдемо порозуміння в тому, з чого починати вичищати Крим і будувати таке суспільство, яке буде прийнятним для всіх. Потрібно буде декілька років для того, щоб підготувати ситуацію щодо проведення виборів місцевих органів, декілька років Крим буде приходити в себе, відповідно до українських законів».

Своєю чергою Мустафа Джемілєв наголосив, що хоче, аби Крим був комфортним місцем для всіх людей всіх національностей.

«Я думаю, що після повернення Криму все буде по-іншому, не буде так, як було до окупації. Щоб була відновлена Кримська республіка, щоб усі національності могли в Автономному Криму розвиватися і не відчувати жодних утисків. У Криму є всі можливості не бути гірше Швейцарії, це має бути найпривабливіше місце, де люди будуть щасливі, де люди будуть відпочивати і не буде жодних конфліктів», – наголосив Джемілєв.

Додамо, у рамках Днів сходу, центру та Криму для іноземних ЗМІ, що триватимуть з 6 по 8 травня в ArtHub Укрінформу для відвідувачів підготовлено міні-виставку мистецтва кримських татар, на якій представлено національні костюми, ювелірні вироби, кераміку, також гості можуть ознайомитися з експозиціями Юлії Красиленко та Ольги Моргун про рослинний світ Криму, а також з фотовиставкою двох авторів – Сергія Савченка та Якова Вітюка «Відчуття Криму».

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.