«Джавеліни» викличуть у росіян спогади про Афганіста – експерт Atlantic Council

При цьому, на думку експерта, лише «Джавелінів» не достатньо, що витіснити Росію з Донбасу та Криму.

«Джавеліни» викличуть у росіян спогади про Афганіста – експерт Atlantic Council
1 Травня 2018 22:12АТО,Політика,Статті,Україна

Поставка «Джавелінів» є операційно і політично важливою демонстрацією рішучості США підтримати Україну. Про це заявив Ян Бжезінський, головний дослідник Центру з міжнародної безпеки Scowcroft при Atlantic Council, передає УНІАН з посиланням на Голос Америки.

При цьому, на думку експерта, лише «Джавелінів» не достатньо, що витіснити Росію з Донбасу та Криму, однак вони значно збільшують можливості України зробити дії російських сил більш витратними. Він зазначив, що «Джавеліни», ймовірно, викличуть у російського командування незручні спогади про американські портативні протиракетні установки Stinger, які відіграли важливу роль в тому, щоб примусити Радянський Союз вийти з Афганістану наприкінці 1980-х. Тепер «Джавеліни» допоможуть стримати подальші захоплення Росією української території. Однак, Бжезінський підкреслює, що їх має супроводжувати додаткова військова підтримка України, більша присутність НАТО в Центральній Європі та більш агресивні економічні санкції проти Росії, щоб переконати Путіна припинити окупацію Криму та східної України.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.