Для українців розробили детальну інструкцію щодо користування безвізом

Більшість українців з нетерпінням чекають дня, коли Україна офіційно отримає безвізовий режим з ЄС. Чемодани для подорожей уже спаковані, а от як працює безвіз та що треба для перетину кордону знають не всі.

Для українців розробили детальну інструкцію щодо користування безвізом
14 Травня 2017 18:37Політика,Статті,Україна

Відповідну інструкцію сайті Busfor опублікувала старший менеджер мережі туристичних агентств «На канікули» Галина Колтунова. Про це пише Vector News.

Після введення безвізу поїзди за кордон стануть простішими та не приноситимуть море клопоту. Будь-який українець зможе 90 днів у півріччі провести у подорожах по Європі. Також, безвіз заощадить кошти українців на візовому зборі, який сьогодні становить 35 євро, а також на послугах візового центру.

Тепер громадяни України можуть безперешкодно відвідувати країни Європи і віза для цього не знадобиться. Подорожувати українці зможуть не лише по країнам ЄС, а й по країнам-претендентам на входження до нього. Також відвідувати дозволено країни, які до ЄС не входять: Ліхтенштейн, Швейцарія, Норвегія і Ісландія.

Якщо хтось дуже мріяв побувати у Великобританії чи Ірландії та процес рутинного відкриття візи вам не оминути. Без візи до цих країн не потрапити. акож, візу відкривати доведеться громадянам, які планують тривале перебування в Європі, напраклад з ціллю навчання чи роботи.

У праву частину обкладинки паспорта нового зразка імплантований безконтактний електронний носій, який відповідає вимогам стандарту ISO / IEC 14443 по запису і зчитування даних, що встановлюються до електронних документів. Закордонні паспорти, які було зроблені до 2014 року за старим форматом, вийдуть з дії після закінчення їх терміну.

Для безвізового перетину кордону обов’язково вимагається саме біометричний паспорт. Якщо ви хочете відвідати Європу зі старим закордонним паспортом – відкривайте візу. Таке правило поширюється на всі країні з безвізовим режимом з ЄС.

Для процедури оформлення паспорта нового зразка знадобиться:

– внутрішній паспорт громадянина України;

– ідентифікаційний податковий код;

– дійсний закордонний паспорт. Його можна зберегти або його можна анулювати.

В ОВІРі необхідно отримати і заповнити анкету, взяти квитанції і сплатити держмито – на сьогоднішній день вона складає від 561,47 грн.

Документи ви маєте обов’язково подавати самостійно, оскільки крім поданого пакету документів, вас ще сфотографують на цифрову камеру і знімуть відбитки пальців обох рук.

Для дітей до 12 років є можливість оформити паспорт без здачі відбитків пальців, для цього навіть не обов’язково їх присутність в паспортному центрі – один з батьків може принести необхідні документи:

– копії внутрішніх паспортів громадянина України обох батьків (один паспорт в оригіналі і копія обох – потрібні всі заповнені сторінки);

– ідентифікаційний податковий код обох батьків – копії;

– свідоцтво про народження дитини – оригінал;

– фотографії дитини – зараз 2 формату 3,5Х4,5 і 1 фото 10Х15 зроблені з одного кадру. Цю інформація слід уточнювати в ОВІРі перед оформленням;

Якщо у дитини є діючий дитячий проїзний документ, його можна зберегти або анулювати. У разі, якщо в сім’ї одного з батьків немає, то необхідно надати оригінал відповідного документа (відмова від батьківських прав, свідоцтво про смерть, документи про усиновлення і т.п. в залежності від ситуації).

Діти, старше 12 років, але молодше 14 – зобов’язані здавати відбитки. Діти, старше 14 років, повинні мати біометричний внутрішній паспорт нового зразка.

Для перетину кордону з Євросоюзом необхідні такі документи:

– підтвердження мети поїздки: бронювання готелю, якщо ваша мета поїздки – туризм. Лист на фірмовому бланку – якщо ви їдете в гості;

– кожна людина, що виїжджає за кордон, повинна мати поліс медичного страхування на час перебування в ЄС, а якщо ви подорожуєте на авто – потрібна зелена карта;

– при подорожі літаком – потрібен зворотний квиток (досить броні квитка) в Україні;

– наявність достатньої кількості грошових коштів – 50 € за добу на людину;

– документи на дитину – свідоцтво про народження дитини і закордонний паспорт.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.