Знайшли найстаріше послання у пляшці

Тоня Ілман із австралійського міста Перт знайшла послання у пляшці. Припускають, що йому 132 роки.

Знайшли найстаріше послання у пляшці
7 Березня 2018 20:01Новини

Жінка побачила пляшку під час прогулянки пляжем разом з чоловіком. Вони забрали її додому та відкрили, повідомляє Gazeta.ua з посиланням на Guardian.

Спочатку подумали, що знахідка матиме гарний вигляд на книжковій поличці. Всередині знайшли послання німецькою мовою. Воно датоване 12 червня 1886 року.

«Ми спочатку віддали знахідку другу нашого сина. Він подумав, що у пляшці застрягла цигарка, і спробував витрусити її», – розповідає Кім, чоловік Тоні.

Жінка зрозуміла, що то морське послання. Вона спробувала зняти нитку, яким воно було перев’язане, але папір був надто крихким. Родина забрала записку додому. Коли папір висох, його розгорнули. Кім, який володіє трохи німецькою, зміг прочитати послання. Там просили зв’язатися з німецьким консульством після прочитання.

Справжність знахідки підтвердили у музеї Західної Австралії

Пляшку викинули з німецького корабля «Паула» у південно-східній частині Індійського океану за 950 км від австралійського узбережжя. Це зробили для експерименту, який тривав 69 років. Німці викидали пляшки за борт, намагаючись відслідкувати океанічні течії. Кожна записка містила назву корабля, його координати на момент написання, і дату.

До цього часу найстарішою вважалася пляшка, яку спустили на воду в листопаді 1906 року в рамках експерименту британського морського біолога Джорджа Паркера Біддера. Її у квітні 2015-го на одному з німецьких пляжів знайшла Маріан Вінклер.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.