Завтра у Львові стартує Форум Видавців 2016

Сьогодні, 14 вересня, у Палаці Потоцьких відбулася прес-конференція організаторів 23 Форуму видавців у Львові. З 15 до 18 вересня Львів перетвориться на Форум видавців, авторів, перекладачів, науковців, підприємців, істориків, журналістів, друкарів, а також читачів. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Logo_RAVLIK_FORUM
14 Вересня 2016 19:33Новини

«Саме зараз, в цей час у Швеції у місті Естерсунд відбувається 10 ювілейний з’їзд міст-членів Мережі креативних міст ЮНЕСКО. І вперше Україна буде представлена на цьому з’їзді, адже Львів здобув титул  «Місто літератури». І, власне, цей титул був би неможливий без тієї тривалої історії Форуму видавців, який ми маємо у своєму місті.

Хочу подякувати, насамперед, Олександрі Коваль і усій команді Форуму видавців за усі зусилля, які вони роблять.

Подія – не локальна, а загально національна і вона стосується усіх. Організатори підготували досить цікаву програму для різноманітних соціальний і вікових категорій. Я переконаний, що завдяки спільним зусиллям Форум видавців і надалі буде лише розвиватися і ставати все кращим, адже межі досконалості немає», – зазначив Михайло Мороз, в.о. начальника управління культури ЛМР.

«Цей форум буде чудовим, він перевершить всі попередні форуми і, навіть, всі наші з вами очікування. Ми всі разом, і організатори, і співорганізатори: Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Національний університет «Львівська політехніка», Українська Бібліотечна Асоціація, Українська академія друкарства, за підтримки Міністерства культури України, працюємо цілий рік, щоб зробити подію №1 у сфері культури в Україні. Це не львівська подія, не регіональна, а подія національна і, навіть, міжнародного статусу. І ми всі маємо пишатися, що це відбувається саме у Львові, і що наші зусилля за 23 роки привели нас до такого стану. Тепер ми маємо ще більше згуртуватися, щоб Форум залишався і надалі подією № 1 в Україні та центрально-східній Європі, щоб розвивався, щоб про нього знали далеко за межами України і на нього рівнялися. До того ж, я скажу декілька фактів, які характеризують цьогорічний Форум. У програмі 1259 подій, можливо комусь це здається забагато, але ми вважаємо, що в такому культурному місті як Львів, і для цієї культурної читаючої спільноти, це саме те. 996 зареєстрованих учасників, з них 505 авторів, перекладачів, літературознавців, музикантів, художників, громадських діячів. 321 видавництво. 434 книжки номіновані на здобуття премії «Найкраща книга Форуму 2016», від 99 видавництв. Учасники прибудуть з 27 країн. Ще хочеться сказати про наш сайт, яким ми дуже пишаємось. Незважаючи на те, що на нього були здійснені хакерські атаки, все ж ми вистояли, він працює, на ньому дуже зручний і зрозумілий інтерфейс. Там безліч книжкових новинок, все можна детально переглядати, сортувати те, що вам до вподоби. Все зроблено для зручності та економії часу користувача. Тож вже від завтра запрошуйте львів’ян та гостей міста, приходьте самі до нас на Форум», – говорить Олександра Коваль, президент ГО «Форум видавців».

Основні заходи 23 Форуму видавців у Львові:

23 Львівський книжковий ярмарок

22 Церемонія вручення книжкової Премії «Найкраща книга Форуму-2016»

19 Ніч поезії та музики non-stop

11 Львівський міжнародний літературний фестиваль

7 Львівський бібліотечний форум спільно з Українською бібліотечною асоціацією

5 Благодійна акція для людей літнього віку «Третій вік: задоволення від читання»

4 Тематичні форуми

Вперше – Фестиваль «Місто Лема»

Головні факти про 23 Форум видавців

50 000 очікуваних відвідувачів

32 000 підписників у соцмережах

701 зареєстрований учасник, з них:

363 автори, перекладачі, літературознавців, музиканти, художники, журналісти

158 видавництв, з них – 22 нових

80 книготорговельних структур, поліграфічних підприємств, культурних фондів

Учасники прибудуть з 27 країн: Австрії, Білорусі, Греції, Грузії, Данії, Естонії, Ізраїлю, Італії, Канади, Каталонії, Латвії, Литви, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, ПАРу, Перу, Польщі, Румунії, Сербії, Словаччини, Словенії, США, Фінляндії, Франції, Хорватії, Чехії, Швеції

Офіційні заходи:

14 вересня – Урочисте відкриття 11 Львівського міжнародного літературного фестивалю. Львівська обласна філармонія, 19.00

15 вересня – Прес-брифінг офіційного відкриття 23 Форуму видавців у Львові. Палац Мистецтв, 10.00

15 вересня – Церемонія вручення премії «Найкраща книжка Форуму-2016». Львівський національний академічний театр опери і балету імені Соломії Крушельницької, 19.00

Фокусна тема: Межі кордонів

Почесний гість 23 Форуму видавців у Львові – Томас Венцлова, письменник, перекладач, літературознавець, дисидент, один із засновників Литовської Гельсінської групи. Професор слов’янських мов і літератур в Єльському університеті (США).

Star Guest 23 Форуму видавців – Фредерік Беґбедер, один з найвідоміших сучасних французьких письменників, публіцист, літературний критик, редактор, автор книг «99 франків», «Уна і Селінджер», «Кохання триває три роки», «Бесіди нащадка епохи». На форумі буде представлена його нова книжка українською мовою.

Спеціальні гості 23 Форуму видавців: письменник-репортажист, есеїст, редактор Карл-Маркус Ґаус (Австрія), поет, номінант на Нобелівську премію з літератури Ілля Камінський (США), журналіст і громадський діяч Адам Міхнік (Польща), один із найвідоміших письменників молодшої генерації сучасної сербської літератури Срджан Срдич (Сербія), популярний письменник, журналіст і перекладач Зємовіт Щерек (Польща), американський публіцист та журналіст, експерт з питань Росії та Радянського Союзу Девід Саттер (США), відомий репортажист та письменник Вітольд Шабловський (Польща), Аль Аґамі (Уганда-Данія), поет, репер, перформер, а окрім цього, принц Уганди у вигнанні.

Спецпроекти у межах 11 Львівського міжнародного літературного фестивалю:

«Література проти агресії» (координатор – Остап Сливинський), «Андеґраунд» (координатори: Юрко Завадський, Софія Челяк), фестиваль-конкурс «Молода Республіка Поетів» (координаторка – Богдана Неборак), проект «Українсько Єврейські Зустрічі» (координатори – Наталія Федущак, Андрій Павлишин), «Велике повернення Нью-Йоркської Групи Поетів» (координатори: Олександр Фразе-Фразенко, Юрко Кучерявий), Кінопрограма, Виставки.

Спецпроекти партнерів у межах 11 Львівського міжнародного літературного фестивалю: Програма журналу «ШО», «Поетична кав’ярня «Meridian Czernowitz», проект «Утопія» – майданчик для зустрічі перекладачів, видавців, письменників та культурних менеджерів (організатор: Культурна Еволюція), проект «Твій Скарб» – практикум з авторського права у видавничій галузі (організатор: ГО «Український Літературний Центр»).

Ніч поезії і музики non-stop

17 вересня о 22.00 у клубі Fest Republik (вул. Старознесенська 24/26) розпочнеться одна з найпопулярніших акцій Літфесту і триватиме до 6.00. Кооординаторка Ляна Мицько

Фестиваль-конкурс Молода Республіка Поетів

На 11 конкурс Молода Республіка Поетів надійшло 244 заявки (торік – 166) з різних областей України. Імена десяти фіналістів МРП-2016 будуть оприлюднені 31 серпня на сайті bookforum.ua. Гала-концерт конкурсу відбудеться 17 вересня, о 20:30 в Музеї Ідей (вул. Валова, 18а), де і буде оголошено переможця. Координаторка – Богдана Неборак.

Тематичні форуми

У межах 23 Форуму видавців відбудеться 13 тематичних форумів, у їхній програмі – дискусії, читання, круглі столи, презентації книжок, спілкування з експертами, майстер-класи, лекції: Історія (координатор – Василь Кметь), Освіта (координатори: Вікторія Бриндза, Лілія Боровець, Михайло Комарницький), Наука і технології (координатор – Дмитро Кондратюк), Філософія (координатор – Олександр Комаров), Українська візуальна книга (координатори: Павло Гудімов, Діана Клочко), Жінка в темі (координаторки: Ірина Славінська, Лариса Денисенко), Художній репортаж (координаторка – Олеся Яремчук), Бізнес (координатор – Володимир Глащенков), Креативні індустрії (Олег Жовтанецький, Надія Чуба), Крим (координатор – Алім Алієв), Місто (координатор – Тарас Яценко), Кулінарія (координатор – Олексій Петелько), Мандри (координатор – Богдан Логвиненко).

Благодійна акція «Третій вік: задоволення від читання»

Благодійна акція для людей літнього віку «Третій вік: задоволення від читання» відбудеться вп’яте. У програмі – зустрічі з відомими письменниками, виступи хорових колективів. Особлива подія – гала-концерт легендарного українського гурту заслужених артисток України Лесі та Галі Тельнюк «Сестри Тельнюк».

У межах акції триває Всеукраїнський конкурс «Моя книжкова полиця». За умовами необхідно написати історію обсягом 3600 знаків про улюблену книгу чи свою домашню бібліотеку. Вимоги до учасників: вік 55+, можливість перебувати на Форумі видавців у Львові з 16 по 18 вересня 2016 р. Текст необхідно надіслати до 19 серпня 2016 на електронну пошту 3vik@bookforum.com.ua або листом на поштову адресу: ГО «Форум видавців», а/с 6644, м. Львів, 79005.

Благодійна акція відбувається за підтримки Львівської міської ради. Координатор акції – Мар’яна Павловська, (067) 583 30-06

Вперше – Фестиваль «Місто Лема»

На честь відомого письменника-фантаста, блискучого інтелектуала Станіслава Лема, який народився та виріс у Львові, відбудеться низка заходів. Це польсько-українською культурна ініціатива Форуму видавців та організаторів проекту «Вроцлав 2016 Європейська Столиця Культури» з метою повернути місту Лева – Лема, а Лему – Львів.

У межах фестивалю відбудеться:

Науковий семінар «Між двох Левіафанів: життя, уява та письмо Станіслава Лема» (координаторка – Ірина Старовойт)

Виставки та мистецькі проекти, інспіровані творчістю Лема (куратор – Влодко Кауфман, МО «Дзиґа»)

Літературні заходи (координатори: Галина Крук та Володимир Арєнєв)

Реальна та віртуальна мандрівка місцями Лема у Львові (разом із Андрієм Павлишиним, Юрком Прохаськом, Маріанною Кіяновською, Галиною Крук, Володимиром Арєнєвим та іншими відомими літературознавцями, перекладачами та письменниками).

Відзначення річниць у межах 23 Форуму видавців у Львові

180-річчя Леопольда фон Захера-Мазоха. Координатор – Юрко Прохасько.

100-і роковини смерті Івана Франка, проект «Франко без порохів». Координатор – Богдан Тихолоз.

Квитки

На сайті Форуму видавців відкрито попередній продаж квитків на книжковий ярмарок, за одним посиланням згодом можна буде придбати квитки на всі платні заходи. (вставте лінк)

Дизайн основного плакату 23 Форуму видавців: Творча майстерня «Аґрафка» – Романа Романишин та Андрій Лесів.

Співорганізатори 23 Форуму видавців у Львові: Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Національний університет «Львівська Політехніка», Українська Бібліотечна Асоціація, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Українська академія друкарства, за підтримки Міністерства культури України.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.