За новим законом суддів можна буде затримувати за вчинення злочинів – експерт

Новий закон про судоустрій та статус суддів, який набуде чинності найближчим часом, він значно послаблює суддівський імунітет.

За новим законом суддів можна буде затримувати за вчинення злочинів – експерт
12 Серпня 2016 10:53Новини

Закон про судоустрій та статус суддів значно послаблює суддівський імунітет та дозволить затримувати суддів за вчинення злочинів, повідомляє Главком.

Про це в ефірі Громадського сказав Володимир Петраковський, експерт Центру локального самоврядування.

«Новий закон про судоустрій та статус суддів, який набуде чинності найближчим часом, він значно послаблює суддівський імунітет. Наприклад, якщо зараз суддю неможливо затримати ні фізично, ні обмежити його пересування в жодний спосіб, то новий закон послаблює цей імунітет. Якщо особу під час вчинення злочину буде викрито, його можна затримувати уже в загальному порядку», – сказав експерт.

Наразі для слідчих органів суддівський та депутатський імунітет є великою перешкодою, зазначив він.

«Імунітет суддівський та депутатський – це реальна перешкода (для розслідування слідчими органами – ред.), оскільки у суспільстві найбільші претензії – до суддів та до депутатів», – сказав Петраковський.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.