Єврокомісія готова допомогти Україні з модернізацією газотранспортної системи

Європейська комісія підтверджує свою готовність брати участь у модернізації української газотранспортної системи (ГТС).

Єврокомісія готова допомогти Україні з модернізацією газотранспортної системи
3 Вересня 2016 12:49Новини

Про це повідомляє прес-служба НАК «Нафтогаз України», пише ZIK.

Також Єврокомісія (ЄК) готова допомогти в переговорах з управління вітчизняною ГТС, які зараз ведуться з одним з найбільших європейських операторів, заявив віце-президент ЄК з питань енергетичного союзу Марош Шефчович під час візиту в Україну.

«Нафтогаз» вдячний Європейській комісії за незмінну підтримку. Завдяки активній співпраці ми маємо можливість реалізувати стратегічний курс України на повну інтеграцію з об’єднаним газовим ринком Європи», – зазначив голова правління НАК Андрій Коболєв.

Водночас Шефчович підтвердив готовність Єврокомісії сприяти тристороннім переговорам за участю Росії і підтримати дії щодо залучення фінансування для «Нафтогазу».

Крім того, він висловив стурбованість відсутністю прогресу у проведенні тристоронніх переговорів з узгодження нового «зимового пакета» через неконструктивну позицію Росії. Втім, Шефчович сподівається на прогрес у переговорному процесі завдяки спільним зусиллям України та ЄС.

Також у «Нафтогазі» привітали готовність Єврокомісії направити до Росії моніторингову місію для контролю тиску газу в російській ГТС на кордоні з Україною.

Як сподівається НАК, такий моніторинг допоможе виправити порушення умов транзитного контракту Росією і дозволить забезпечити всі необхідні технічні умови для транспортування російського газу до Європи.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.